تغذیهسلامتی

کدام نوشیدنی های گرم برای چربی سوزی کمک می کند

کدام نوشیدنی های گرم برای چربی سوزی کمک می کند : راه‌ و روش‌های زیادی برای رهایی از اضافه وزنی که تعداد زیادی از افراد در اثر تغذیه نادرست از آن رنج می‌برند، وجود دارد که از جمله این راه‌های مطمئن و مؤثر، رعایت رژیم غذایی، ورزش و تکیه به نوشیدنی‌های گرم است. که باعث چربی سوزی و متابولیسم می شود.

چای سبز

نوشیدنی های گرم به چربی سوزی کمک می کند

گروهی از نوشیدنی های گرم وجود دارند که به کاهش وزن کمک می کنند که مهمترین آنها عبارتند از:

چای سبز

چای سبز به افزایش اکسیداسیون چربی کمک می کند (به این معنی که به تبدیل چربی ها به انرژی کمک می کند) و این روند کاهش وزن را بهبود می بخشد و این را می توان توضیح داد زیرا چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است که مطالعات نشان می دهد که باعث افزایش چربی سوزی به ویژه در دوران می شود. و یک مطالعه نشان داد در سال 2008، مردانی که عصاره چای سبز را قبل از ورزش مصرف کردند، 17 درصد بیشتر از مردانی که این عصاره را مصرف نکردند، چربی سوزاندند.

چای سیاه

چای سیاه دارای خواص آنتی اکسیدانی است و مانند چای سبز، پلی فنول های موجود در چای سیاه ممکن است با تحریک تجزیه چربی ها به کاهش وزن کمک کند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که بزرگسالان سالمی که روزانه 3 فنجان چای سیاه به مدت 3 ماه می نوشند، وزن بیشتری از دست دادند و نسبت به شرکت کنندگانی که این کار را نکردند، کاهش بیشتری در دور کمر داشتند.

چای هیبیسکوس

ثابت شده است که چای هیبیسکوس به کاهش فشار خون و کلسترول کمک می کند و به حفظ وزن سالم کمک می کند.

چای ماچا

ماچا چای سبز ژاپنی است که به صورت پودر فروخته می شود. مچا حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای های دیگر است زیرا گیاهان این چای در سایه رشد می کنند.تحقیق منتشر شده در مجله بین المللی تغذیه و ورزش نشان داد که نوشیدن ماچا در روز 30 دقیقه قبل از ورزش می تواند سرعت چربی سوزی بدن را افزایش دهد.

چای دارچین

ثابت شده است که دارچین به کاهش وزن و مبارزه با چاقی کمک می کند، زیرا به افزایش متابولیسم و ​​تنظیم قند خون کمک می کند و نقش حیاتی در کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید دارد.

چای زنجبیلی

زنجبیل متابولیسم را در بدن افزایش می دهد، تجزیه سلول های چربی را افزایش می دهد، از جذب چربی جلوگیری می کند و از گرسنگی مفرط جلوگیری می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا