سلامتی

چگونه در سه روز وزن کم کنیم ؟

چگونه در سه روز وزن کم کنم؟ هر فردی با رعایت یک رژیم غذایی بر اساس محاسبه کالری می تواند وزن خود را کاهش دهد، به طوری که باید توجه داشته باشد که از غذایی که می خورد تنها 910 کالری در روز دریافت نکند، اما کاهش چندین کیلو در 3 روز محتمل و ناسالم نیست و همیشه اینطور است. کاهش وزن تدریجی توصیه می شود، به عنوان مثال می توان روزانه 500 کالری کالری را برای یک هفته کامل کاهش داد و سپس تفاوت وزن را مشاهده کرد، به طوری که فرد احساس می کند بدنش شروع به پاسخ دادن به کاهش وزن می کند.

در اینجا چند دستورالعمل و توصیه است که به کاهش وزن کمک می کند:

صبحانه را از دست ندهید

ممکن است فکر کنید که نخوردن صبحانه باعث کاهش وزن می شود، اما این درست نیست، زیرا آنچه از دست می دهید مواد مغذی ضروری است و گرسنه باقی می ماند و به خوردن چند میان وعده در طول روز متوسل می شوید که منجر به افزایش وزن می شود.

زمان های غذا را سازماندهی کنید

خوردن در زمان های منظم در طول روز به سوزاندن کالری با سرعت بیشتری کمک می کند و میل به خوردن میان وعده های غذایی سرشار از چربی و قند را کاهش می دهد.

میوه و سبزیجات بیشتری بخورید

میوه ها و سبزیجات کالری و چربی کمی دارند، فیبر بالایی دارند و حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند.

فعال بمانید

فعالیت کلید کاهش وزن است و ورزش می تواند به سوزاندن کالری و تامین انرژی مورد نیاز بدن کمک کند.

برچسب‌های غذاهایی که می‌خرید را بخوانید

این برچسب‌ها می‌توانند به شما در انتخاب غذاهای سالم کمک کنند، زیرا نشان می‌دهند که محصول حاوی چه مقدار کالری و مواد مغذی است.

مصرف قندها و کربوهیدرات های تصفیه شده را کاهش دهید

قندها و کربوهیدرات ها به سرعت هضم می شوند و به سرعت به گلوکز تبدیل می شوند و پس از آن گلوکز اضافی وارد خون می شود و هورمون انسولین را تحریک می کند که باعث ذخیره چربی در بافت چربی می شود که منجر به افزایش وزن می شود.

نوشیدن مقدار زیادی آب

تحقیقات نشان داده است افرادی که قبل از غذا دو لیوان آب می نوشند نسبت به افرادی که قبل از غذا آب نمی نوشند وزن بیشتری کاهش می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا