تغذیهسلامتی

خواص چای و مظرات آن چیست ؟

خواص چای و مظرات آن چیست ؟  نوشیدنی معمولی چای از خیساندن برگ های گیاه کاملیا سیننسیس (نام علمی: Camellia sinensis) در آب داغ تهیه می شود.همه انواع چای عبارتند از: چای سفید، زرد، سبز، سیاه، چای اولانگ چینی یا اژدهای سیاه و چای چای پوره نامیده می شود به این گیاه که با روش های مختلفی تولید می شود و در زمان تخمیر و روش فرآوری آن با یکدیگر متفاوت است و چای بلافاصله پس از آب دومین نوشیدنی پرمصرف در سراسر جهان است به ویژه چای سیاه که بیشترین مصرف، و سپس چای سبز، چای اولانگ چینی یا چای اژدها سیاه، و در نهایت چای سفید است.

چای

فواید چای

چای به دلیل اینکه حاوی ترکیبات پلی فنل است که بسیاری از فعالیت های بیولوژیکی را در بدن تقویت می کند، فواید زیادی برای سلامتی دارد و یکی از دلایل متفاوت بودن انواع چای از یکدیگر به دلیل مراحل مختلف اکسیداسیون چای است. معمولاً فواید چای برای چشم مانند تسکین التهاب چشم و قرمزی چشم وجود داشته است.

محتوای غذایی چای

چای حاوی بیش از 2000 ترکیب شیمیایی است که مهمترین آنها عبارتند از: فنولیک ها مانند فلاونوئیدها و رنگ ها مانند؛ کاروتنوئیدها، کلروفیل و آلکالوئیدها مانند؛ تئوفیلین، تئوبرومین، لیگنان ها، کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه مانند؛ نوعی تیانین که به ال-تینین معروف است و ویتامین هایی مانند؛ ویتامین C، ویتامین E و ویتامین B2.

همچنین حاوی بسیاری از مواد معدنی و عناصر کمیاب است، مانند: عنصر فیدی موجود در برگ‌های چای که هر چه کهنه‌تر شود غلظت آن را افزایش می‌دهد و تمام برگ‌های چای منبع طبیعی کافئین هستند، مگر اینکه در طی روش‌های فرآوری حذف شوند، اما در غلظت آن متفاوت است، زیرا تحت تأثیر قرار می‌گیرد. مقدار آب اضافه شده به چای در طول فرآیند دم کردن و همچنین زمان این فرآیند و اینکه آیا چای در کیسه بسته بندی شده است یا خیر.

چای

فواید عمومی چای قرمز

چای قرمز با خشک کردن برگ‌های چای پس از چیدن آن‌ها و سپس تخمیر کردن آن‌ها به چای درست می‌شود که طعم قوی‌تر و رنگ تیره‌تری به چای می‌دهد و این چای حاوی بیشترین کافئین است و رنگ قرمز فواید زیادی دارد.

همچنین حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است، مانند: ترکیبی به نام Epigallocatechin gallate، Thearubigins، Theanine و Theaflavin.  که برجسته ترین ترکیب موجود در چای قرمز است و گروهی از پلی فنول ها را تشکیل می دهد که در طی قرار گرفتن در معرض فرآیندهای اکسیداسیون تشکیل می شوند و حاوی 3 تا 6 درصد از کل پلی فنول های چای است.

این آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات موجود در چای قرمز می توانند التهاب در بدن و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهند. پلی فنل ها همچنین با محدود کردن رشد سلول های چربی، لیپولیز را افزایش داده و تجمع چربی را کاهش می دهند.

فواید عمومی چای سبز

چای سبز از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود که اکسید نشده و در مقایسه با برگ های چای سفید بالغ تر است.

یکی از فواید چای سبز برای رژیم غذایی این است که حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است که فراوان ترین آن ها کاتچین است. از آنجایی که 30 تا 42 درصد نسبت به سایر انواع چای برتری دارد به خصوص ترکیب اپی گالوکاتچین گالات و در واقع چای سبز از نظر محتوای آنتی اکسیدانی در مقایسه با چای قرمز مفیدتر است.

همچنین منبع ویتامین هایی مانند؛ ویتامین E، ویتامین C و ویتامین های B، علاوه بر مهم ترین انواع رنگ هایی که به چای سبز کیفیت بالاتری می بخشد، مانند؛ کلروفیل و کاروتنوئیدها

آیا چای سبز برای زنان باردار مضر است؟ چای سبز را می توان برای زنان باردار استفاده کرد، زیرا حاوی مقدار کمی کافئین در مقایسه با چای قرمز است، زیرا یک فنجان یا معادل تقریباً 227 میلی لیتر، حاوی 20 تا 45 میلی گرم کافئین است که میزان آن در چای بستگی به مدت زمان تخمیر و مقدار چای مصرف شده در تهیه آن است.

چای

فواید عمومی چای سفید

چای سفید در دهه گذشته شهرت یافت و آن را نادرترین نوع چای می‌دانند که در مقادیر کم تولید می‌شود و گران‌ قیمت شناخته می‌شود، و از جوانه‌های بسته گیاه چای و برگ‌های نارس آن و سپس تهیه می‌شود. این برگ ها در معرض بخار قرار می گیرند، بنابراین فعالیت آنزیم پلی فنل اکسیداز (به انگلیسی: Polyphenol oxidase) در آن مهار می شود، با خشک شدن پایان می یابد و این برگ ها مقدار زیادی کاتچین را حفظ می کنند زیرا کمتر در معرض اکسیداسیون هستند.

چندین مطالعه اثر مفید این چای را بر فرآیندهای بیولوژیکی که توسط استرس اکسیداتیو تغییر یافته اند نشان داده اند، و ممکن است رشد باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را بیش از سایر چای ها کاهش دهند.

چای سفید دارای مقادیر بیشتری کافئین نسبت به چای سبز است، اما در جوانه ها و برگ های جدید به مقدار بیشتری نسبت به برگ ها و جوانه های قدیمی وجود دارد. در مقابل، چای سفید تانن یا تانن موجود در چای قرمز ندارد.

فواید کلی چای چینی

چای سیاه از نظر اکسیداسیون با چای سبز و چای قرمز متفاوت است. از آنجایی که چای سبز برخلاف چای قرمز برای مدت طولانی اکسید نمی شود، در حالی که چای سیاه چینی تا حدی اکسیده می شود، چای سیاه چینی حاوی بسیاری از ویتامین ها، مواد معدنی مغذی و آنتی اکسیدان های مفید برای بدن است که مهمترین آنها عبارتند از؛ اپی گالوکاتچین گالات، تافلاوین، تیاروباژین و تیانین مسئول احساس آرامش ناشی از مصرف چای هستند  و همچنین حاوی کافئین به مقدار مشابه چای سبز هستند.

مضرات نوشیدن چای به مقدار زیاد

کاهش جذب آهن

چای منبعی غنی از تانن یا تانن است که با آهن موجود در غذاها متصل می شود و ممکن است جذب آن در دستگاه گوارش را کاهش دهد.

مصرف بیش از حد کافئین موجود در چای می تواند باعث ایجاد احساس عصبانیت و کمبود خواب شود. از آنجایی که باعث کاهش تولید هورمون ملاتونین می شود که باعث کم خوابی می شود و در صورت مشاهده این علائم باید نوشیدن چای را کاهش داد یا از جایگزین های بدون کافئین به جای چای استفاده کرد.

افزایش خطر سوزش سر دل

شل شدن عضله در قسمت تحتانی مری به دلیل افزایش مصرف کافئین در چای افزایش می یابد همچنین باعث افزایش تولید اسید در معده و رفلکس آن به مری می شود که باعث احساس سوزش سر دل می شود.

حالت تهوع، سرگیجه و سردرد

ممکن است در برخی از افرادی که پس از مصرف یک تا دو فنجان چای به دلیل دارا بودن تانن یا تانن، دچار آلرژی می‌شوند، در بافت‌های دستگاه گوارش تحریک شود و باعث بروز علائم تهوع، درد معده و نوشیدن چای شود. در مقادیر زیاد و به طور مداوم باعث سردرد مزمن و مقادیر زیاد آن نیز ممکن است باعث سرگیجه شود. اما این عارضه جانبی نادر است و تنها در صورتی رخ می دهد که چای به مقدار 6 تا 12 فنجان مصرف شود که معادل 1.4 تا 2.8 لیتر است.

مضرات نوشیدن چای با معده خالی

هیچ مطالعه‌ای مبنی بر مضرات نوشیدن چای با معده خالی وجود ندارد، اما طبق بررسی منتشر شده در مجله Drug Safety در سال 2008، مصرف عصاره‌های چای سبز غلیظ با معده خالی آسیب بیشتری نسبت به عصاره‌های ناشی از خوردن آن بعد از غذا دارد.

مضرات نوشیدن چای بلافاصله بعد از غذا خوردن

طبق یک مطالعه کوچک منتشر شده در مجله آمریکایی ، مصرف چای همراه یا بلافاصله بعد از غذا، جذب آهن را کاهش می دهد، اما نوشیدن آن حداقل یک ساعت پس از خوردن غذا جذب آهن را به همان میزان کاهش نمی دهد. و بنابراین زمان مصرف نوشیدنی چای برای حفظ سطح آهن مهم است، به خصوص توسط کسانی که از کمبود آهن رنج می برند.

مزایای چای نعناع چیست؟

بسیاری از مردم نعنا را به چای اضافه می کردند اما هیچ مطالعه ای مبنی بر فواید افزودن آن وجود ندارد، اما به طور کلی چای نعناع و نعناع فواید زیادی دارند، از جمله؛ کاهش موارد سوء هاضمه، اسپاسم هایی که در روده بزرگ رخ می دهد، و کاهش علائمی که به دنبال روش های جراحی مانند؛ حالت تهوع، استفراغ، سردرد و علائم دیگر.

مزایای چای نعناع برای مردان چیست؟

هیچ اطلاعاتی در مورد فواید چای نعناع به ویژه برای مردان وجود ندارد، اما در مورد چای، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان و بسیاری از فواید ذکر شده در بالا را کاهش می دهد.

آیا چای برای کودکان مفید است؟

بر اساس مطالعه ای که در مجله Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine در سال 2017 منتشر شد، نشان داده شده است که چای ممکن است خطر اسهال را در کودکان دو تا 12 ساله کاهش دهد، اما هنوز مطالعات بیشتری برای اثبات این نتایج مورد نیاز است. از سوی دیگر، مصرف زیاد آن ممکن است باعث تشدید اسهال در مبتلایان به خصوص چای قرمز به دلیل داشتن کافئین زیاد شود.

به طور کلی باید قبل از دادن هر غذا یا نوشیدنی به کودکان، محتویات فهرست مواد تشکیل دهنده آن را مطالعه کرد، به خصوص چای، زیرا حاوی کافئین است، مانند؛ چای قرمز، چای سبز.

کافئین موجود در چای ممکن است مشکلات سلامتی آنها را افزایش دهد، مانند: رژیم غذایی نامناسب که فاقد مواد مغذی و غذاهای سالم است و افزایش وزن. برخلاف بزرگسالان که می‌توانند نوشیدنی‌های بدون کالری بدون افزودن شکر بخورند، کودکان نوشیدنی‌های شیرین حاوی مقادیر زیادی قند را ترجیح می‌دهند و مشخص شد که 90 درصد دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان ساعت‌های کافی نمی‌خوابند و کمتر از آن می‌خوابند.

آیا چای برای دندان مفید است؟

طبق یکی از مطالعات منتشر شده، هیچ مطالعه ای مبنی بر فواید چای برای دندان ها وجود ندارد، برعکس، نشان داده شده است که مصرف مداوم چای با افزایش فرسایش لایه مینای دندان همراه است. در مجله دندانپزشکی در سال 2001. با این حال، مطالعات بیشتری در مورد این مزیت مورد نیاز است.

 

همچنین بخوانید : 

فواید چای سبز و مضرات آن چیست؟

فواید نوشیدن چای سبز قبل از خواب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا