تغذیهسلامتی

خواص چای سبز و مضرات آن چیست؟

خواص چای سبز

کاهش خطر بیماری قلبی: یک مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی قلب و عروق در سال 2016 نشان داد که چای سبز می تواند به کاهش سطح کلسترول، فشار خون دیاستولیک و خطر افزایش چربی خون در مردان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان آندومتر: یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز چندین مطالعه، که در Gynecologic Oncology در سال 2016 منتشر شد، احتمال ارتباط بین نوشیدن چای سبز و کاهش خطر ابتلا به سرطان آندومتر را نشان داد و تجزیه و تحلیل نشان داد که مطالعات بیشتر برای رسیدن به نتیجه لازم است.

کمک به کاهش سطح کلسترول خون: از 14 مطالعه، که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در سال 2011 منتشر شد، نشان داد که نوشیدن چای سبز یا عصاره آن منجر به کاهش قابل توجه و قابل توجهی در سطح کلسترول و LDL (کلسترول بد) شده است.

کمک به کاهش فشار خون: یک مرور سیستماتیک منتشر شده در مجله فشار خون بالا در سال 2015 شامل 14 مطالعه بود. مصرف چای سبز یا عصاره آن منجر به کاهش قابل توجه فشار خون در بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاق شد و نشان دهنده نیاز به مطالعات با کیفیت بیشتر با تعداد شرکت کنندگان بیشتر برای تایید اثربخشی چای سبز بر فشار خون بود. کافئین موجود در چای سبز احتمالا باعث فشار خون بالا در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود، اما این اثر ممکن است در افرادی که به طور منظم کافئین چای سبز و سایر منابع مصرف می کنند کمتر باشد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان: یک بررسی سیستماتیک از 22 مطالعه منتشر شده در مجله Gynecologic Oncology در سال 2012 نشان دهنده تأثیر مثبت چای سبز و اجزای آن در بهبود سرطان تخمدان در مطالعات آزمایشگاهی بود و نشان داد که نوشیدن چای سبز ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

کاهش احتمالی خطر ابتلا به بیماری پارکینسون: بیماری پارکینسون دومین اختلال تخریب کننده عصبی شایع در سراسر جهان است و بررسی منتشر شده در مجله CNS & Neurological Disorders – Drug Targets در سال 2016 نشان داد که ترکیبات فنولی موجود در چای سبز دارای آنتی اکسیدان هستند. خواص و اثرات مفید برای اعصاب، ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به آمیلوئیدوز ، یک بیماری نادر که زمانی رخ می‌دهد که پروتئین غیرطبیعی به نام آمیلوئید در اندام‌های بدن تجمع می‌یابد و بر عملکرد طبیعی آن‌ها تأثیر می‌گذارد، مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات بالینی در قلب و عروق نشان داد. در سال 2012 اثر مهاری چای سبز و عصاره آن بر ایجاد آمیلوئیدوز قلبی بود، اما برای تایید این اثر به مطالعات بیشتری نیاز است.

افزایش عملکرد ورزشی: شواهد علمی در مورد تأثیر چای سبز بر عملکرد ورزشی متناقض است، برخی از تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف عصاره چای سبز به عنوان یک نوشیدنی باعث بهبود تنفس و عملکرد ورزشی در افرادی که تحت تمرینات استقامتی هستند، نمی شود، در حالی که سایر تحقیقات اولیه نشان می دهد. مصرف قرص‌های حاوی مکمل چای سبز سه بار در روز همراه با وعده‌های غذایی، برخی از تست‌های تنفسی ورزشی را در بزرگسالان سالم بهبود بخشید.

کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه: یک بررسی منتشر شده در Medicines در سال 2018 نشان داد که شواهد در مورد تأثیر چای سبز بر سرطان مثانه متناقض است. برخی از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده‌اند که ترکیبات فنلی موجود در چای سبز می‌تواند از تکثیر و گسترش آن جلوگیری کند. سلول های سرطانی در مثانه و مهاجرت، در حالی که برخی از مطالعات انجام شده بر روی انسان ها نشان می دهد که ارتباط معنی داری بین مصرف چای سبز و خطر ابتلا به سرطان مثانه وجود ندارد،

کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه: نتایج یک مطالعه منتشر شده در مجله Molecular Nutrition & Food Research در سال 2011 نشان داد که اگرچه شواهدی مبنی بر خواص محافظتی چای سبز در مطالعات حیوانی وجود دارد، اما اثر آن در انسان به دلیل نسبتاً مشخص نیست. از مطالعات انسانی، نتایج این مطالعات متناقض است و مکانیسم‌هایی که مصرف چای سبز بر خطر ابتلا به سرطان سینه در انسان تأثیر می‌گذارد، هنوز به خوبی مطالعه نشده است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم: یک مطالعه آزمایشگاهی منتشر شده در مجله بین المللی سرطان زنان در سال 2010 نشان داد که ترکیبات پلی فنل موجود در چای سبز دارای خواص بازدارندگی برای رشد سلول های سرطانی در دهانه رحم هستند، زیرا از رشد سلول های مربوط به دهانه رحم جلوگیری می کنند. ویروس پاپیلومای انسانی که ارتباط نزدیکی با بیش از 95 درصد موارد سرطان دهانه رحم دارد.

چای سبز
چای سبز

امکان کاهش سرماخوردگی:

مطالعه‌ای که در سال 2007 در مجله کالج تغذیه آمریکا منتشر شد، نشان داد که مکمل‌های چای سبز با فرمول خاص برای استفاده بی‌خطر بوده و علاوه بر تقویت عملکرد گاما دلتا تی، برای تسکین علائم سرماخوردگی مفید هستند.

کاهش علائم افسردگی:

مطالعه ای که در سال 2009 در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، ارتباط بین مصرف مکرر چای سبز و شیوع کمتر علائم افسردگی در سالمندان را نشان داد.

کاهش احتمالی خطر ابتلا به سرطان مری: 10 مطالعه منتشر شده در BMC Gastroenterology در سال 2012 نشان داد که هیچ ارتباط معنی داری بین مصرف چای سبز و خطر ابتلا به سرطان مری برای افرادی که الکل مصرف نمی کردند وجود ندارد، اما چای سبز تاثیر در کاهش خطر ابتلا به سرطان مری مری در زنان، و مطالعات بیشتری برای تایید تاثیر مصرف معمول چای سبز در کاهش خطر سرطان مری مورد نیاز است.

پتانسیل کاهش خطر شکستگی استخوان: بررسی منتشر شده در تحقیقات تغذیه در سال 2009 نشان داد که چای سبز و اجزای فعال زیستی آن ممکن است خطر شکستگی استخوان را با بهبود تراکم معدنی استخوان و تحریک فعالیت استئوبلاست‌ها و مهار استئوکلاست‌ها کاهش دهد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2:

یک مطالعه اولیه منتشر شده در Annals of Internal Medicine در سال 2006 نشان داد که مصرف چای سبز و کافئین با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است و این نتایج در زنان و مردان مبتلا به دیابت بارزتر بود. اضافه وزن مصرف کافئین با 33 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت مرتبط بود.

امکان کاهش عفونت آنفولانزا: یک مطالعه در سال 2011 منتشر شده در مجله تغذیه نشان داد که مصرف روزانه چای سبز می تواند خطر ابتلا به آنفولانزا را در کودکان کاهش دهد ، اما مطالعات بالینی بیشتری برای تایید این اثر و ارزیابی ایمنی مصرف چای مورد نیاز است.

کاهش رینیت آلرژیک فصلی: یک مطالعه در سال 2014 که در Allergology International منتشر شد نشان داد که برخی از ترکیبات موجود در چای سبز می توانند علائم رینیت آلرژیک فصلی را تسکین دهند، اما برای اثبات دقیق اثربخشی آن به مطالعات بیشتری نیاز است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان خون:

مطالعه‌ای که در سال 2009 در مجله Cancer Causes & Control منتشر شد، نشان داد که مصرف چای سبز که حاوی مقادیر زیادی کاتچین است، ممکن است خطر ابتلا به سرطان خون را در افراد 16 سال و بالاتر تا 29 سال کاهش دهد. در گروه‌های سنی جوان‌تر اثر معنی‌داری مشاهده نشد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های کبدی: یک متاآنالیز منتشر شده در مجله بین المللی پزشکی بالینی و تجربی در سال 2015 نشان داد که نوشیدن چای سبز می تواند خطر ابتلا به بیماری های کبدی از جمله سرطان کبد و هپاتیت را کاهش دهد. استئاتوز کبدی، سیروز کبدی و مزمن بیماری کبد، اما مطالعات بیشتری برای ارزیابی جامع فواید طولانی مدت چای سبز مورد نیاز است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه

22 مطالعه منتشر شده در مجله سرطان ریه در سال 2009 نشان داد که افزایش مصرف چای سبز ممکن است با کاهش 18 درصدی خطر سرطان ریه مرتبط باشد.

افزایش هوشیاری و تمرکز: مروری بر 49 مطالعه منتشر شده در Current Pharmaceutical Design در سال 2017، نشان داد که L-theanine و کافئین موجود در چای سبز، تأثیر مفیدی بر توجه پایدار، حافظه و حواس پرتی دارند، این ترکیب همچنین به آرامش کمک می کند.

کمک به حفظ سلامت کبد: یک مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی پزشکی مولکولی در سال 2013 نشان داد که مصرف روزانه 700 میلی لیتر چای سبز، حاوی بیش از 1 گرم کاتچین، به مدت 12 هفته، سطح چربی کبد را بهبود می بخشد. کاهش التهاب با کاهش استرس اکسیداتیو در افراد مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی.

کاهش خطر ابتلا به سرطان دهان: یک مطالعه اولیه که در سال 2002 در مجله General Dentistry منتشر شد، نشان داد که مصرف منظم چای سبز می تواند در کاهش خطر سرطان دهان مفید باشد و این ممکن است به دلیل ترکیبات پلی فنول موجود در چای سبز باشد. که می تواند مرگ سلولی برنامه ریزی شده (آپوپتوز) سلول های سرطانی دهان را تحریک کند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده: مطالعه‌ای که در سال 2012 در مجله Cancer Epidemiology منتشر شد، نشان داد که نوشیدن منظم چای سبز با 32 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان پانکراس در زنان مرتبط است و کاهش دمای چای نیز با کاهش خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده مرتبط است.

کاهش خطر مرگ ناشی از ذات الریه: پنومونی به عنوان تورم و التهاب بافت های یک یا هر دو ریه تعریف می شود که معمولاً در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود، و یک مطالعه اولیه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در سال 2009 نشان داد که افزایش مصرف چای سبز با کاهش خطر مرگ ناشی از ذات الریه در زنان ژاپنی مرتبط است.

چای سبز
چای سبز

کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات:

یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز منتشر شده در Medicine در سال 2017، نشان داد که افزایش مصرف چای سبز خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد و کاتچین‌های موجود در چای سبز تأثیر مفیدی در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات دارند. با این حال، مطالعات بیشتری برای اثبات این اثربخشی مورد نیاز است.

کاهش استرس: یک مطالعه اولیه منتشر شده در بولتن بیولوژیکی و دارویی در سال 2017، نشان داد که مصرف چای سبز کم کافئین می تواند پاسخ بدن به استرس و تنش بیش از حد را در دانش آموزان کاهش دهد.

کاهش خطر سکته مغزی: یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی تجربی توهوکو نشان داد که میزان بروز سکته مغزی و خونریزی مغزی در طی 4 سال پیگیری در افرادی که چای سبز را به مقدار کم در روز مصرف می‌کردند، دو یا چند برابر بیشتر بود.

سایر فواید: اعتقاد بر این است که چای ممکن است در موارد دیگر مفید باشد، اما شواهد کافی برای تایید اثربخشی آن در این مورد وجود ندارد و از این موارد به موارد زیر اشاره می کنیم:

بهبود ناباروری یا ناتوانی در باردار شدن ظرف یک سال پس از تلاش برای باردار شدن.

لکوپلاکی دهان که به صورت لکه های سفید در داخل دهان ظاهر می شود، معمولاً در نتیجه سیگار کشیدن ظاهر می شود.

فواید چای سبز برای کاهش وزن

بررسی سیستماتیک تعدادی از مطالعات منتشر شده در پایگاه داده مرورهای سیستماتیک کاکرین در سال 2012 نشان داد که نتایج این مطالعات در مورد تأثیر چای سبز بر کاهش وزن متفاوت است، اما اشاره شد که چای سبز می تواند به کاهش وزن غیرقابل توجهی کمک کند. افراد دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و تاثیر محسوسی در حفظ وزن از دست رفته ندارد.

زمان مناسب برای نوشیدن چای سبز

برخی از ترکیبات موجود در چای سبز می تواند بر جذب آهن و سایر مواد معدنی تأثیر بگذارد، بنابراین نوشیدن آن بین وعده های غذایی توصیه می شود و مصرف منابع کافئین قبل از خواب باعث اختلال در خواب می شود ، بنابراین توصیه می شود از مصرف آن خودداری کنید.

 

همچنین بخوانید :

فواید نوشیدن چای سبز قبل از خواب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا