تغذیهسلامتی

فواید فلفل سیاه برای سلامتی چیست ؟

کاهش خطر اسهال: در سال 2015 مجله تحقیقات فارماکولوژیک یک مطالعه آزمایشگاهی را منتشر کرد که نشان داد پیپرین موجود در فلفل علاوه بر پروتئین فعال شده، اثر برخی از عواملی را که خطر اسهال را افزایش می دهند، مهار می کند. کانال های جانبی پتاسیم ضروری مولکول های حلقوی آدنوزین مونوفسفات، با توجه به خواص ضد ترشحی خود، که خطر اسهال ناشی از ترشح بیش از حد کلر روده ای را کاهش می دهد.

کاهش خطر ابتلا به آرتریت: با توجه به مطالعه انجام شده بر روی حیوانات و منتشر شده در Journal of Arthritis Research & Therapy در سال 2009. نتایج آن نشان داد که پیپرین دارای خواصی است که علاوه بر کاهش التهاب مفاصل، التهاب و درد را کاهش می دهد ، با این حال مطالعات بیشتری برای تعیین مناسب ترین روش استفاده از آن برای کاهش این التهاب مورد نیاز است. 

فلفل سیاه

کاهش افسردگی: در سال 2008، مجله Food and Chemical Toxicology یک مطالعه مقدماتی را که روی موش ها به مدت 4 هفته انجام شد منتشر کرد و مشخص شد که پیپرین دارای خواصی است که افسردگی را کاهش می دهد و به عنوان یک غذای کاربردی برای حمایت از عملکرد مغز استفاده می شود. با این حال، لازم است مطالعات بیشتری انجام شود تا مکانیسم دستیابی به این نتایج آشکار شود.

کمک به تسکین درد: در سال 2014، مجله Asian Pacific Journal of Tropical Medicine یک مطالعه مقدماتی انجام شده بر روی حیوانات منتشر کرد که نشان می‌دهد ممکن است از پیپرین برای تسکین درد به طور طبیعی استفاده شود، با این حال، هنوز مطالعات انسانی برای تأیید این نتایج مورد نیاز است. علاوه بر این، برخی افراد از فلفل سیاه به روش های مختلف برای کاهش درد عصبی و درد قاعدگی استفاده می کنند ، اما مطالعات کافی برای حمایت از اثربخشی آن در این زمینه وجود ندارد. 

کاهش وزن: مطالعات اولیه نشان داد که پیپرین تشکیل سلول های چربی را کاهش می دهد، و یک مطالعه اولیه که روی موش ها انجام شد و در مجله Chemico-Biological Interactions در سال 2014 منتشر شد، نشان داد که این ماده حساسیت دو هورمون انسولین را بهبود می بخشد. منجر به کاهش وزن بدن می شود. 

بهبود باروری در مردان: بر اساس بسیاری از تحقیقات منتشر شده در این زمینه، در یک مطالعه مقدماتی بر روی موش ها و منتشر شده در مجله آمریکایی تحقیقات پزشکی و بیولوژیکی در سال 2016، از این نتایج حمایت می شود، زیرا نشان دهنده افزایش سطح هورمون آندروژن است و باروری را بهبود می بخشد. همانطور که توسط یک مطالعه مقدماتی دیگر منتشر شده در مجله تحقیقاتی گیاهان دارویی در سال 2015 بیان شد، مشخص شد که عصاره میوه فلفل سیاه میل جنسی را در مردان افزایش می دهد.

کاهش خطر اختلالات تنفسی فوقانی: میوه های فلفل سیاه معمولاً برای تسکین این اختلالات استفاده می شود، مانند: رینیت آلرژیک، سرفه ، برونشیت و سینوزیت. موش ها و منتشر شده در Pharmaceutical Biology در سال 2015 نشان داده اند که پیپرین دارای فعالیت ضد التهابی است و ایمنی را بهبود می بخشد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان: در یک مطالعه آزمایشگاهی که در سال 2013 در Food Chemistry منتشر شد، نشان داده شد که پیپرین می تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه نقش داشته باشد و در مطالعه دیگری که توسط Natural product communications در سال 2010 منتشر شد، مشخص شد. که فلفل سیاه دارد علاوه بر کاهش سطح التهاب و اکسیداسیون، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

کاهش سردرد: بررسی منتشر شده در مجله Comprehensive Reviews in Food Science and Food Safety در سال 2017 نشان داد که مصرف فلفل سیاه به شکل چای می تواند سردردهای میگرنی یا به اصطلاح میگرن را تسکین دهد.

سایر فواید: نکات زیر برخی از فواید فلفل سیاه را برای بدن نشان می دهد که هنوز نیاز به مطالعات بیشتری دارد:

کاهش دهنده قولنج .

کاهش سرگیجه .

رفع ناراحتی های معده.

مطالعات زیادی در مورد فواید فلفل سیاه انجام شده است که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

مطالعه اولیه ای که بر روی موش ها انجام شد و در مجله هندی فارماکولوژی در سال 2011 منتشر شد، نشان داد که پیپرین اثرات بالقوه ای در کاهش سطح لیپید دارد، بدون اینکه بر اشتها تاثیر بگذارد و لازم به ذکر است که مطالعاتی برای تعیین مکانیسم اثر آن در این زمینه مورد نیاز است.

یک مطالعه اولیه روی موش ها که در مجله Molecular Nutrition & Food Research در سال 2000 منتشر شد، نشان داد که مصرف پیپرین به همراه گروه دیگری از ادویه ها هضم را بهبود می بخشد و آنزیم های گوارشی را در پانکراس تقویت می کند.

یک مطالعه اولیه روی موش ها انجام شد و در Acta Pharmacologica Sinica در سال 2000 منتشر شد، که نتایج آن نشان داد که پیپرین اثراتی دارد که خطر زخم معده و اسیدیته معده را کاهش می دهد.

فواید روغن فلفل سیاه :

روغن فلفل سیاه از میوه‌های خشک و نارس آن تهیه می‌شود و مطالعات محدودی فواید این روغن را نشان داده است که در زیر بارزترین آن‌ها ذکر شده است:

کاهش التهاب: بر اساس مطالعه ای که در مجله گیاهان اسانس دار در سال 2014 منتشر شد، نشان داد که روغن فلفل سیاه علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی و درد، دارای خواص ضد التهابی حاد است.

کاهش تکثیر سلول های سرطانی و مبارزه با میکروب ها: در سال 2017، مجله گیاهان اسانس دار یک مطالعه آزمایشگاهی را منتشر کرد که نشان داد روغن فلفل سیاه تکثیر سلول های سرطانی در حنجره را محدود می کند و از طرف دیگر نشان می دهد که سیاه فلفل و برخی از عصاره های دیگر آن خاصیت ضد میکروبی دارند. 

فلفل سیاه

فواید روغن فلفل سیاه برای لاغری :

قبلاً نشان داده شده بود که فلفل سیاه به کاهش وزن کمک می کند، اما هیچ مطالعه ای در مورد مصرف روغن فلفل سیاه برای کاهش وزن وجود ندارد.

ارزش غذایی فلفل سیاه و سفید :

جدول زیر مواد مغذی موجود در یک قاشق چایخوری به وزن 2.3 گرم فلفل سیاه آسیاب شده و فلفل سفید آسیاب شده را نشان می دهد:

ماده مغذیفلفل سیاهفلفل سفید
کالری (کالری)5.777.1
آب (ml)0.2870.274
پروتئین (گرم)0.2390.25
چربی (گرم)0.0750.051
چربی اشباع شده (گرم)0.0320.015
چربی تک غیر اشباع (گرم)0.0170.019
چربی غیر اشباع چندگانه (گرم)0.0230.015
کربوهیدرات (گرم)1.471.65
فیبر غذایی (گرم)0.5820.629
کلسیم (میلی گرم)10.26.36
منیزیم (میلی گرم)3.932.16
فسفر (میلی گرم)3.634.22
پتاسیم (میلی گرم)30.61.75
سدیم (میلی گرم)0.460.12
سلنیوم (میکروگرم)0.1130.074
فولات (میکروگرم)0.3910.24
ویتامین A 12.60
روی (میلی گرم)0.0270.027
ویتامین B12 (میکروگرم)00
ویتامین C (میلی گرم)00.504
آهن (میلی گرم)0.2230.343
مس (میلی گرم)0.0310.022
منگنز (میلی گرم)0.2930.103
ویتامین B1 (میلی گرم)0.0020.001
ویتامین B2 (میلی گرم)0.0040.003
ویتامین B3 (میلی گرم)0.0260.005
ویتامین B5 (میلی گرم)0.032
ویتامین B6 (میلی گرم)0.0070.002
کلسترول (میلی گرم)00

مضرات فلفل سیاه و سفید

با وجود فواید فراوانی که فلفل سیاه دارد، مواردی وجود دارد که باید در مصرف آن دقت کرد و شایان ذکر است که فلفل سیاه و سفید آسیب یکسانی دارند و در ادامه به تفصیل آن می پردازیم:

 

درجه ایمنی فلفل سیاه و سفید

بی خطر بودن مصرف فلفل سیاه و سفید با توجه به عوامل متعددی متفاوت است و در زیر به توضیح درجه ایمنی مصرف فلفل سیاه و سفید در برخی موارد می پردازیم: 

بزرگسالان: مصرف فلفل سیاه و سفید اغلب در صورت مصرف در مقادیر موجود در غذا بی خطر تلقی می شود و اگرچه مصرف فلفل سفید در مقادیر دارویی احتمالاً بی خطر است، اما هیچ اطلاعاتی در مورد بی خطر بودن مصرف فلفل سیاه در آن وجود ندارد. مقدار و از طرفی فلفل سیاه ممکن است در برخی افراد باعث تشدید آلرژی شود، علاوه بر این که طعم سوزاننده آن ممکن است باعث اختلالات معده و ورود آن به چشم باعث سوزش شود و از طرفی دیگر مصرف فلفل سفید در برخی موارد نادر منجر به واکنش آلرژیک در برخی از بیماران شده است و علاوه بر آن پیپرین نیز می تواند مشکلاتی مانند سردرد، سرفه، حالت تهوع ، ضربان قلب سریع و عطسه ایجاد کند. .

شیردهی: خوردن فلفل سیاه و سفید به مقدار زیاد در غذا در دوران شیردهی اغلب بی خطر تلقی می شود ، اما اطلاعات کافی در مورد بی خطر بودن مصرف آن در مقادیر دارویی در این دوران وجود ندارد.

کودکان: مصرف فلفل سیاه و سفید توسط کودکان در مقادیر موجود در غذا اغلب بی خطر تلقی می شود ، با این حال، زمانی که در مقادیر زیاد مصرف شود ، احتمالاً نا امن است. 

مضرات استفاده از فلفل سیاه و سفید:

توصیه می شود در مصرف فلفل سیاه و سفید در موارد زیر احتیاط کنید:

افراد مبتلا به اختلالات خونریزی: مصرف فلفل سیاه و سفید در مقادیر زیاد بیش از مقدار موجود در غذا ممکن است خطر خونریزی را در افرادی که از اختلالات خونریزی رنج می‌برند، به دلیل پیپرین افزایش دهد که نشان داده شده است که از سرعت لخته شدن خون جلوگیری می‌کند.

دیابتی ها: به دیابتی ها توصیه می شود که فلفل سیاه و سفید را در مقادیر بیشتر از فلفل های موجود در غذاها مصرف نکنند. ممکن است سطح قند خون را تحت تاثیر قرار دهد و بنابراین می تواند کنترل سطح آنها را دشوارتر کند و به دلیل احتمال نیاز به تغییر دوز داروهای دیابت، ممکن است نیاز به مشورت با پزشک داشته باشد.

جراحی: خوردن فلفل سیاه و سفید در مقادیر بیشتر از فلفل موجود در غذا ممکن است منجر به عوارض خونریزی شود یا بر سطح قند خون تاثیر بگذارد، بنابراین توصیه می شود از مصرف مقادیر بیش از مقدار موجود در غذا حداقل دو هفته قبل از تاریخ مصرف خودداری شود. 

آیا فلفل سفید برای پس از زایمان مفید است؟

در برخی از تمدن ها مرسوم است که در دوران پس از زایمان غذاهای گرم مانند فلفل سفید و دوری از غذاهای سرد را برای زنان فراهم کنند، اما هیچ مطالعه یا مدرک علمی مبنی بر فواید این فلفل در این دوران وجود ندارد . و با وجود این واقعیت که خوردن فلفل سفید در دوران شیردهی اغلب بی خطر است، هنگامی که به صورت خوراکی در مقادیر موجود در غذا مصرف شود، اما اطلاعات کافی در مورد بی خطر بودن مصرف مقادیر زیاد آن در این دوره وجود ندارد. 

مروری بر فلفل سیاه:

این میوه های تک دانه با شکل کروی شکل، رنگ قهوه ای مایل به سیاه، علاوه بر سطح مشبک درشتی که دارند و دارای دانه های فلفل سفید، سیاه و سبز در داخل هستند که به عنوان یک نوع ادویه در آشپزی کاربرد فراوانی دارند و شایان ذکر است فلفل سیاه حاوی ماده شیمیایی به نام پیپرین است. نشان داده شده است که ممکن است اثرات زیادی در بدن داشته باشد که برخی از آنها مفید و برخی مضر هستند.

تفاوت فلفل سیاه و فلفل سفید:

انواع مختلف فلفل از یک گیاه تولید می شود، اما نوع آن با توجه به روش تهیه آن تعیین می شود. فلفل سیاه از خشک کردن میوه ها تهیه می شود در حالی که فلفل سفید با خیساندن توت ها در آب به مدت حدود یک هفته که منجر به تجزیه آن ها و بقای دانه های سفید می شود، شایان ذکر است که معمولا از میوه های رسیده استفاده می شود. فلفل سفید را بدست آورید؛ از آنجایی که پوست آن به راحتی جدا می شود، بقیه میوه ها خشک می شوند و جالب است که آندوسپرم داخل میوه بسیار غنی از پیپرین است، بنابراین میزان فلفل سفید این ماده بیشتر از فلفل سیاه است. از طرفی قیمت فلفل سفید دو برابر فلفل سیاه است و لازم به ذکر است که فلفل سبز از خشک کردن میوه های نارس به گونه ای تولید می شود که رنگ سبز آن حفظ شود و معمولاً با روش ترشی نگهداری می شود.

همچنین بخوانید :

چگونه سرعت متابولیسم را افزایش دهیم ؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا