تغذیهسلامتی

غذای مناسب برای بیماران کلیوی چیست ؟

غذای مناسب برای بیماران کلیوی : تغذیه خوب برای یک بیمار کلیوی برای کمک به تقویت بدن و ارتقای سلامت آن ضروری است و این مستلزم خوردن انواع و مقادیر مناسب غذا در روز است که می تواند به بهبود عملکرد کلیه کمک کند و به طور کلی سلامت فرد را برای مدت طولانی تری بهبود بخشد. و شایان ذکر است که بیماری کلیوی باعث می شود فرد احساس خستگی کند و همچنین ممکن است اشتها را کاهش دهد و بر طعم غذا تاثیر بگذارد. این به این دلیل است که مواد زائد غذا به جای دفع شدن از طریق کلیه ها در خون تجمع می یابند.

بیماران کلیوی

قابل توجه است که تغییراتی که باید در رژیم غذایی یک بیمار کلیوی رعایت شود بستگی به عملکرد کلیه های او دارد. از آنجایی که بیماری کلیوی دارای 5 مرحله است، مرحله اول خفیف ترین مرحله بیماری است، در حالی که مرحله پنجم و آخر به این معنی است که وضعیت فرد شروع به نارسایی کلیه کرده یا به نارسایی کلیه رسیده است.

بیماران در مراحل اولیه بیماری کلیوی باید سدیم را در رژیم غذایی خود کاهش دهند و ممکن است به برخی توصیه شود که میزان پروتئین را نیز کاهش دهند.

در صورت بدتر شدن شرایط کلیوی در بیماران؛ آنها باید میزان پتاسیم و فسفر را در رژیم غذایی خود کاهش دهند.

در اینجا لازم به ذکر است که برای یک بیمار کلیوی مهم است که با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کند تا به طور خاص نیازهای تغذیه ای خود را بداند و از دستورات پزشک پیروی کند .

غذاهای مناسب برای بیماران کلیوی

در اینجا برخی از غذاهایی که ممکن است برای بیماران کلیوی مفید باشد آورده شده است:

ماهی سرشار از امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3  مواد مغذی ضروری برای بدن هستند، زیرا برای انجام بسیاری از وظایف به آنها نیاز دارد. مانند کنترل فرآیند لخته شدن خون و ساخت غشای سلولی در مغز و همچنین به کاهش خطر مشکلات ریتم قلب و کاهش فشار خون و سطح تری گلیسیرید. شایان ذکر است که بدن نمی تواند امگا 3 تولید کند، اما باید از منابع غذایی آن تامین شود. مانند ماهی ، از جمله: سالمون، ساردین، ، شاه ماهی ( Herring)، و ماهی تن سفید.

برخی از انواع میوه ها و سبزیجات

شایان ذکر است که بسیاری از میوه ها و سبزیجات حاوی مقادیر بالایی پتاسیم هستند، ممکن است به برخی از بیماران کلیوی توصیه شود که مصرف پتاسیم را کاهش دهند، بنابراین باید به مقدار پتاسیم موجود در غذاهای مصرفی توجه کرد و مقادیر مورد نیاز بدن را دانست. 

از جمله میوه ها و سبزیجاتی که ممکن است برای بیماران کلیوی مفید باشد به موارد زیر اشاره می کنیم: 

توت فرنگی: میوه توت فرنگی با طعم متمایز و فواید بسیاری برای سلامتی مشخص می شود. سرشار از ویتامین ها، فیبر غذایی و آنتی اکسیدان است و می توان آن را به سالاد اضافه کرد یا حتی به تنهایی مصرف کرد تا از این فواید سلامتی بهره مند شود.

سیب زمینی شیرین: سیب زمینی شیرین با محتوای بالای مواد مغذی مشخص می شود. منبع غنی ویتامین A، ویتامین C و بتاکاروتن و همچنین حاوی درصد خوبی از ویتامین B6، پتاسیم است و قابل ذکر است که می توان آن را به صورت پوره یا پخته مصرف کرد. شایان ذکر است که سیب زمینی شیرین جزو غذاهای پر پتاسیم است، بنابراین افرادی که باید پتاسیم را محدود کنند یا تحت دیالیز کلیه هستند. به آنها توصیه می شود از مصرف سیب زمینی شیرین خودداری کنند.

سبزیجات برگی: سبزیجات برگ دار مانند اسفناج، شاتوت و غیره، حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی است، علاوه بر این که بسیاری از این سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیباتی هستند که به محافظت از بدن در برابر بیماری ها کمک می کنند. سبزیجات حاوی درصد بالایی از پتاسیم هستند. که برای بیماران دیالیز یا کسانی که از رژیم غذایی محدود پیروی می کنند مناسب نیست و این توصیه ها بعداً روشن خواهد شد.

سیب: سیب را می توان به عنوان یک میان وعده سالم مصرف کرد. از آنجایی که حاوی پکتین است که یکی از انواع مهم فیبر رژیمی است، به کاهش برخی از عوامل تهدید کننده برای کلیه ها کمک می کند، مانند: سطح بالای کلسترول و قند خون و از سوی دیگر. در صورت تمایل امکان خوردن سیب وجود دارد.

انواع توت ها از جمله: زغال اخته و تمشک وجود دارد و این میوه ها با محتوای بالای مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها مشخص می شوند. آنها ترکیباتی هستند که ممکن است به محافظت از سلول های بدن در برابر آسیب کمک کنند، و شایان ذکر است که توت ها می توانند به عنوان یک جایگزین سالم برای غذاهای شیرین در هنگام هوس خوردن شیرینی مصرف شوند.

گل کلم: گل کلم سبزی است که حاوی مقادیر مناسبی از مواد مغذی از جمله; ویتامین C، فولات، و ویتامین K، و همچنین بسیاری از ترکیبات ضد التهابی.  منبع غنی از فیبر رژیمی نیز می باشد و می توان از پوره گل کلم به جای سیب زمینی در تهیه غذاهای جانبی کم پتاسیم استفاده کرد.

سیر: سیر با محتوای خوب مواد مغذی مختلف مانند: ویتامین C، منگنز و ویتامین B6، علاوه بر ترکیبات گوگردی که علاوه بر ارزش غذایی، خاصیت ضد التهابی دارد، مشخص می شود. این به غذا طعم متمایزی می بخشد و باید توجه داشت که به بیماران کلیوی توصیه می شود مصرف سدیم را در رژیم غذایی خود از جمله نمک خوراکی کاهش دهند و سیر ممکن است در صورت استفاده به جای نمک به طعم و مزه خاصی به غذا کمک کند.

روغن زیتون به دلیل فواید بسیاری برای سلامتی شناخته شده است و برای بیماران کلیوی نیز گزینه ای سالم است. زیرا فاقد فسفر و حاوی چربی های سالم است. لازم به ذکر است که روغن زیتون سرشار از نوعی چربی سالم به نام چربی تک غیر اشباع است که مهمترین آن اسید چرب معروف به اسید اولئیک است. که با خواص ضد التهابی آن مشخص می شود و این چربی ها در دمای بالا پایدار می مانند. که روغن زیتون را به یک انتخاب سالم برای پختن غذا تبدیل می کند. استفاده از روغن زیتون به عنوان یک غذای سالم و پر کالری ممکن است در این موارد مفید باشد. 

بلغور از دانه‌های گندم کامل تولید می‌شود و جایگزین سالمی برای سایر غلات کامل است که حاوی سطوح بالایی از فسفر و پتاسیم هستند و سرشار از پروتئین‌های گیاهی و فیبرهای غذایی مهم برای هضم است و همچنین حاوی یک مقدار مناسبی از منیزیم، و منگنز آهن و ویتامین های گروه B.

بیماران کلیوی

غذاهایی که برای بیمار کلیوی باید کاهش یابد

یک بیمار کلیوی ممکن است نیاز به کنترل دریافت بسیاری از مواد مغذی مهم در بدن داشته باشد، و در زیر توضیحی درباره غذاهایی که باید از مصرف آنها پرهیز یا محدود شود آورده شده است. این امر پس از مشورت با پزشک متخصص و بررسی تغییراتی که باید در رژیم غذایی انجام شود:

غذای پر پروتئین:

پروتئین یکی از مواد مغذی ضروری برای بدن سازی، رشد، ارتقای سلامت و بهبودی است و کمبود آن در بدن ممکن است مشکلات زیادی را ایجاد کند. با این حال، سطوح بالای پروتئین نیز می تواند باعث آسیب شود، بنابراین تعیین و کنترل نسبت مصرف پروتئین برای حفظ سلامت ضروری است.

لازم به ذکر است که میزان توصیه شده پروتئین به عوامل مختلفی از جمله: اندازه بدن، وضعیت سلامت فرد، علاوه بر فعالیت بدنی و با توجه به بیماران کلیوی بستگی دارد. پزشکان توصیه می کنند که میزان دریافت پروتئین را محدود کنید یا منابع آن را تغییر دهید. زیرا سطوح بالای آن می تواند نیاز به تلاش بیشتری از سوی کلیه ها داشته باشد که ممکن است آسیب بیشتری به همراه داشته باشد و همچنین توصیه می شود برای تعیین میزان پروتئین مصرفی و بهترین منابع برای دریافت آن با پزشک یا متخصص مشورت کنید. و در زیر گروهی از غذاهای سرشار از پروتئین آورده شده است: 

گوشت قرمز.

تخم مرغ .

ماهی.

غذای سرشار از سدیم:

سدیم به طور طبیعی در بسیاری از غذاها موجود است، به ویژه؛ نمک خوراکی و این عنصر به حفظ تعادل آب در بدن کمک می کند و همچنین بر سطح فشار خون تاثیر می گذارد و شایان ذکر است که درصد طبیعی آن در بدن از طریق کلیه ها کنترل می شود اما در مورد بیماری مزمن کلیوی سدیم و مایعات در بدن بیماران انباشته می شود که باعث مشکلات سلامتی بسیاری مانند: فشار خون بالا، تنگی نفس، تجمع مایع در اطراف قلب و ریه ها و تورم مچ پا می شود. بنابراین توصیه می شود میزان مصرف روزانه سدیم کمتر از دو گرم باشد و از جمله اقداماتی که برای کاهش میزان سدیم مصرفی توصیه می شود به موارد زیر اشاره شود :

از نمک خوراکی و چاشنی های پر سدیم دوری کنید. مانند نمک سیر، سس سویا و غیره.

به غذاهای خانگی تکیه کنید و از فست فود اجتناب کنید. اکثر آنها دارای سدیم بالایی هستند.

به جای نمک خوراکی از ادویه ها و گیاهان جدید برای افزایش طعم استفاده کنید.

تا حد امکان از غذاهای کنسرو شده خودداری کنید؛ سدیم بالایی دارد.

در هنگام خرید به مواد تشکیل دهنده غذاها توجه کنید و غذاهایی را انتخاب کنید که سدیم کمی دارند.

غذاهای کنسرو شده را قبل از استفاده با آب بشویید، مانند: ماهی، گوشت، سبزیجات و غیره.

غذاهای سرشار از پتاسیم:

پتاسیم به عضلات و اعصاب کمک می کند تا وظایف خود را انجام دهند و زمانی که سطح آن کم یا زیاد باشد، مغز و سلول های عصبی بدن وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند و از طرفی بیماران مبتلا به نارسایی کلیه ممکن است از بالا بودن سطح آن رنج ببرند. پتاسیم در بسیاری از انواع میوه ها و سبزیجات یافت می شود. مانند موز، پرتقال، سیب زمینی، آووکادو ، کلم بروکلی پخته شده و سایر غذاها و شایان ذکر است که برای اطلاع از میزان مجاز پتاسیم موجود در رژیم غذایی باید با پزشک خود مشورت کنید.

غذاهای سرشار از فسفر:

فسفر، در تعادل با کلسیم، سلامت استخوان ها را حفظ می کند، اما بیماران کلیوی از تجمع آن در خون رنج می برند. که باعث ضعیف شدن استخوان ها می شود و شایان ذکر است که فسفر به طور طبیعی در غذاهای غنی از پروتئین یافت می شود. مانند گوشت، آجیل، مرغ و غیره و همچنین به بسیاری از غذاهای فرآوری شده اضافه می شود. 

غذاهای سرشار از قند و نشاسته:

کاهش مصرف قند و نشاسته توسط افراد دیابتی یا افراد چاق می تواند سلامت بدن را افزایش دهد و توصیه می شود برای تعیین روزانه کربوهیدرات ها و مواد غذایی پر قند و نشاسته با پزشک متخصص مشورت شود. 

مایعات برای بیماران کلیوی

اصطلاح مایع به هر غذایی گفته می شود که در دمای اتاق در حالت مایع باشد. مانند بستنی، تکه های یخ و شیر، مایعات نیز در بسیاری از غذاها موجود است، مانند: برنج، سالاد، ماکارونی پخته، سوپ و هندوانه ، اگرچه می توان آن را به مقدار دلخواه خورد. با این حال، برخی از بیماران کلیوی ممکن است نیاز به محدود کردن آن داشته باشند، در حالی که دیگران معمولاً می‌توانند آن را با محدودیت‌های کمتری مصرف کنند. شایان ذکر است که می توان با پزشک یا متخصص مشورت کرد تا میزان مایعات مجاز مصرف روزانه را کنترل کند.

نمونه ای از رژیم غذایی برای یک بیمار کلیوی

در اینجا به این نکته اشاره می کنیم که میزان کالری مورد نیاز هر فرد و میزان غذا در افراد مختلف متفاوت است، بنابراین توصیه می شود برای پیروی از یک رژیم غذایی مناسب برای بیمار کلیوی با پزشک متخصص مشورت شود. اکثر افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی می توانند تمام ویتامین ها و مواد مغذی لازم را از طریق یک رژیم غذایی سالم و متعادل دریافت کنند، اما ممکن است در صورت توصیه پزشک یا متخصص، بیمار در مصرف آن محدود شود. او برنامه ای متناسب با نیازها و سبک زندگی بیمار تهیه می کند.

قابل ذکر است که محدودیت های اعمال شده برای بیمار به مرحله بیماری که فرد به آن رسیده است، علت عفونت، داروهایی که مصرف می کند، علاوه بر نتایج آزمایش خون و وضعیت سلامت بیمار بستگی دارد. اگر بیماری های دیگری مانند دیابت داشته باشد. علاوه بر غذاهای ذکر شده مناسب برای بیماران کلیوی و غذاهایی که باید از آنها پرهیز کنند، نکات زیر را در مورد تغذیه آنها ذکر می کنیم:

برای افزایش میزان کالری رژیم غذایی، برای بیمارانی که در حفظ وزن خود مشکل دارند و خوردن چربی های سالم ممکن است برای آنها مفید باشد، با پزشک یا متخصص مشورت کنید. مانند روغن زیتون و غیره و در صورتی که فرد مبتلا به دیابت نباشد می تواند برای افزایش کالری دریافتی و کسب انرژی لازم عسل مصرف کند.

مصرف برخی مکمل های غذایی که ممکن است متخصص برای بیماران کلیوی توصیه کند. این برای اطمینان از دریافت مقدار مناسب ویتامین ها و مواد معدنی توسط بیمار است، زیرا رضایت از خوردن وعده های غذایی مناسب بیماری کلیوی ممکن است تامین تمام نیازهای بیمار به ویتامین ها و مواد معدنی را دشوار کند.

در انتخاب غذاهای مناسب توسط بیماران گیاهخوار دقت کنید. از آنجایی که رژیم های گیاه خواری شامل سبزیجات، میوه ها و غلات سبوس دار است که می تواند سرشار از پتاسیم و فسفات باشد و باید اطمینان حاصل شود که این افراد به میزان کافی پروتئین گیاهی دریافت می کنند و در عین حال میزان پتاسیم و فسفات دریافتی بدن را نیز کنترل می کنند و متخصص باید حتما در این زمینه مشورت شود.

ورزش برای حفظ سلامت و قدرت بدن و کمک به بهبود کیفیت زندگی و کاهش علائم برخی از مشکلات سلامتی لازم به ذکر است که قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدید باید با پزشک متخصص مشورت شود. 

بیمار مبتلا به نارسایی کلیه چه می خورد؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم؛ بیماری کلیوی مراحلی دارد و مرحله پنجم و آخر شدیدترین مرحله است که در طی آن بیمار ممکن است دچار نارسایی کلیه شود و شایان ذکر است که هیچ برنامه غذایی واحدی برای همه بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی مناسب نیست. انواع غذاها و مکمل های غذایی توصیه شده به عوامل زیادی بستگی دارد و ممکن است هر از چند گاهی متفاوت باشد و در مواردی پزشک به منظور راهنمایی بیمار در انتخاب غذاها و مکمل های مورد نیاز، به ارجاع بیمار به متخصص متوسل می شود. 

قابل ذکر است که به بیمار دیالیز در مرحله نارسایی کلیه توصیه می شود رژیم غذایی خود را تغییر دهد. از آنجایی که به مقدار بیشتری پروتئین نیاز دارد، ممکن است نیاز به محدود کردن مقدار مایعات، نمک ها و برخی مواد مغذی نیز داشته باشد. 

لازم به ذکر است که خوردن غذای سالم به طور کلی برای سلامتی همه ضروری است. و به ویژه برای بیماران مبتلا به نارسایی کلیه، زیرا انرژی مورد نیاز بدن را برای بسیاری از کارها فراهم می کند، مانند: انجام وظایف روزانه، کاهش خطر عفونت، ساخت و حفظ عضلات، علاوه بر کمک به حفظ وزن سالم.

مواد مغذی مهم برای بیماران نارسایی کلیه

یک رژیم غذایی سالم مقادیر مناسبی از مواد مغذی لازم را به شرح زیر به بدن می رساند:

پروتئین: برخی از اصول اولیه یک رژیم غذایی مناسب برای بیماران کلیوی در مراحل اولیه با رژیم نارسایی کلیه متفاوت است. مصرف پروتئین باید در مراحل 1 تا 4 بیماری کلیوی محدود شود. 

شایان ذکر است که برخی از غذاهای غنی از پروتئین ممکن است حاوی سطوح بالایی از فسفر نیز باشند. برای اینکه یک بیمار مبتلا به نارسایی کلیه ممکن است مجبور باشد غذاهای غنی از آن را محدود کند، نشان داده شده است که می توان با یک متخصص مشورت کرد تا به تعیین مقدار توصیه شده روزانه پروتئین کمک کند.

کالری: بدن از طریق غذایی که می خورد کالری دریافت می کند و در صورت کمبود آن، بدن برای به دست آوردن انرژی لازم به پروتئین متوسل می شود. که باعث از دست دادن توده عضلانی می شود، در حالی که دریافت کالری کافی به بدن کمک می کند وزن سالمی داشته باشد و از پروتئین برای ساخت عضله و بافت استفاده کند.

همچنین بخوانید :

آشنایی با فواید و مضرات مکمل های غذایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا