سبک زندگیگیاه

شکر از کجا و چگونه استخراج می شود ؟ 

شکر از نیشکر استخراج می شود و تعداد انواع نیشکر بین 6 تا 37 نوع است و به صورت چوب های نازک، فیبری و در هم تنیده به طول بین 2 تا 6 متر می آید. 

شکر را می توان از نیشکر با مراحل زیر استخراج کرد:

  • نیشکر آسیاب می شود.
  • آب آن را صاف کرده و حرارت دهید.
  • به یک سری مراحل فرستاده می شود که به کریستال شدن شکر کمک می کند و شکر خام به دست می آید.
  • شکر کریستالی شده را در سانتریفیوژها قرار می دهند تا از شر مایعات یا رطوبت باقیمانده خلاص شوند.

شایان ذکر است که نیشکر را می توان با ماشین های برقی برداشت کرد. اما قبل از شروع برداشت، زمین را آتش می زند که به سرعت پخش می شود و برگ ها می سوزد. اما به ساقه های پرآب آسیبی نمی رساند.

شکر

چغندر قند :

چغندرقند یکی از گیاهان ریشه ای با محتوای قند بالا است که محصول آن در اوایل بهار کاشته می شود و در اواخر پاییز و اوایل زمستان برداشت می شود. معمولاً محصول در آب و هوای معتدل هر دو سال یک بار رشد می کند.

  • چغندر را در داخل کارخانه بشویید، سپس به ورقه های نازک برش دهید.
  • برش های چغندر داخل یک مخزن بزرگ به نام دیفیوزر قرار می گیرند که به استخراج آب خام کمک می کند.
  • شیره را از صافی رد می کنند تا فیلتر شود و ناخالصی ها از بین برود و به صورت شربت در می آید.
  • شکر از شربت چغندر متبلور می شود.
  • شکر را در یک سانتریفیوژ قرار می دهند تا قطرات باقی مانده از شربت داخل کریستال های شکر از بین برود.

لازم به ذکر است که میزان قند، چغندر قند بسیار بیشتر از نیشکر بالغ است، اما عملکرد چغندر در همان سطح زیر کشت بسیار کمتر از نیشکر است.

خرما:

شکر را می توان از خرما به صورت محلی و در مقیاس کوچک استخراج کرد، و خرما جایگزین سالمی برای شکر سفید است و می توان آن را در دستور العمل ها جایگزین کرد، زیرا حاوی آنتی اکسیدان و فیبر است، زیرا حاوی فروکتوز، نوعی قند موجود است.

افرا:

افرا محصولی است که در جنگل‌های شرق قاره آمریکای شمالی رشد می‌کند و بزرگترین نوع افرای آمریکایی است که ارتفاع آن بین 30 تا 70 متر است. آمریکای شمالی چندین قرن پیش شروع به تولید شکر افرا کرد و تاکنون به عنوان یک شیرین کننده مانند شربت افرا تصفیه شده استفاده می شود، در حالی که شکر افرا به شکل دانه های متشکل از ساکارز و گلوکز است.

برجسته ترین کشورهای تولید کننده شکر

برزیل:

برزیل بزرگترین تولید کننده شکر در جهان است، زیرا تولید آن بین سال های 2019-2020 تقریباً 29.93 میلیون تن شکر بوده است و تولید خود را به بیش از 40 درصد افزایش خواهد داد زیرا تولید در طول سال به بیش از 42 میلیون تن خواهد رسید.

هند:

هند با تولید 28.9 میلیون تن شکر در رتبه دوم تولید شکر 17 درصد تولید جهان را به خود اختصاص داده است و به دنبال افزایش 17 درصدی تولید در سال آینده است.لازم به ذکر است که مصرف هندوستان شکر بسیار بالا است و ممکن است رکورد 28.5 میلیون تن را ثبت کند.

اتحادیه اروپا:

اتحادیه اروپا با تولید 17.25 میلیون تن سومین تولیدکننده شکر است، این کشور بزرگترین تولیدکننده شکر چغندر در جهان است که در شمال اروپا تولید می شود و اتحادیه اروپا 20 درصد از تولید شکر جهان را پوشش می دهد.

چین:

چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شکر در جهان است، اما هزینه تولید شکر آن بالاست و این امر رقابت با سایر تولیدکنندگان را دشوار می کند و تولید آن در همین مدت به 10.2 میلیون تن رسید.

تایلند:

نیشکر یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی تایلند است و میزان تولید شکر تایلند به 8.25 میلیون تن می رسد، اما پیش بینی می شود تولید شکر تایلند به دلیل خشکسالی به 7.9 میلیون تن کاهش یابد و پیش بینی می شود که مصرف داخلی شکر افزایش خواهد یافت که این امر باعث کاهش صادرات خواهد شد.

فرآیندها و مراحل تولید شکر:

فرآیندهای مدرن تولید شکر از ابتدای قرن هجدهم آغاز شد و این صنعت با پیشرفت تکنولوژی بسیار توسعه یافت که منجر به تولید مقادیر زیادی شکر با هزینه کم شد و فرآیند تولید آن باعث آلودگی محیط زیست نمی شود و ارزان است و مواد حاصل از فرآیند پالایش در صنایع خوراک دام و ملاس، سرکه سفید و کود دامی استفاده می شود.

مقداری که باید تصفیه شود وزن می شود و کیفیت محصول با نمونه برداری و تجزیه و تحلیل آن تضمین می شود.

محصول شسته، بریده و تشریح می شود تا ماده فیبری غنی از ساکارز به دست آید.

خمیر حاصل از آسیاب نیشکر از یک سری آسیاب متشکل از سه غلتک که به صورت مثلثی مرتب شده اند عبور می کند و نیشکر در هر آسیاب دو بار خرد می شود.

از خاصیت انتشار برای استخراج آب شیرین استفاده می شود، بنابراین شیره قندی در آب پخش می شود و به صورت یک ماده فیبری نیمه خشک باقی می ماند که به عنوان خوراک دام، در صنعت کاغذسازی یا به عنوان سوخت استفاده می شود.

شیره را با حرارت می‌مالند و برای از بین بردن ناخالصی‌ها و گل و لای به آن آهک اضافه می‌کنند و بعد از آن شیره جدا می‌شود.

شیره تحت فشار کاهش یافته تصفیه می شود، بازیافت می شود و دوغاب حاصل به عنوان کود برای زمین های کشاورزی استفاده می شود.

مخلوط و آب را در سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا کریستال‌های شکر از هم جدا شوند و مایع اطراف کریستال‌ها گرفته شده و دوباره جوشانده می‌شود و این کار تکرار می‌شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مایع تولید شده پس از فرآیند سانتریفیوژ برای تولید سرمه استفاده می شود.

شکر به دست آمده توسط جریان هوا خشک می شود و سپس در ظروف مخصوص بسته بندی می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا