تغذیهسلامتی

خواص کنجد چیست ؟ + ارزش غذایی کنجد

خواص کنجد چیست :کنجد حاوی بسیاری از مواد مغذی مفید برای سلامتی است که مهمترین آنها عبارتند از:

منبع غنی پروتئین: 3 قاشق غذاخوری دانه کنجد (با وزن 30 گرم) حاوی 5 گرم پروتئین لازم برای حفظ سلامت بدن است، زیرا به ساخت تمام سلول های بدن مانند سلول های عضلانی، هورمون ها و به حداکثر رساندن در دسترس بودن پروتئین کنجد کمک می کند. توصیه می شود کنجد را به صورت بو داده و پوست کنده انتخاب کنید، زیرا فرآیندهای پوست کندن و برشته کردن باعث کاهش میزان اگزالات و فیتات می شود که ترکیباتی هستند که مانع هضم و جذب پروتئین می شوند.

کنجد

شایان ذکر است که محتوای دانه کنجد از اسید آمینه لیزین کم است و لیزین یکی از اسیدهای آمینه ضروری (که بدن انسان به تنهایی قادر به ساخت آن نیست و باید از طریق غذا مصرف شود) است و در حیوانات به وفور یافت می شود.

منبع غنی از آنتی اکسیدان ها: دانه های کنجد حاوی لیگنان ها هستند که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و ترکیباتی هستند که به کاهش آسیب های ناشی از یک وضعیت مضر در بدن به نام استرس اکسیداتیو بیماری های مزمن کمک می کنند، علاوه بر این، دانه های کنجد حاوی ترکیبی به نام گاما توکوفرول هستند. این نوعی ویتامین E است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است و ممکن است اثرات مفیدی داشته باشد که خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

منبع غنی از ویتامین های گروه B: دانه های کنجد منبع خوبی از برخی ویتامین های گروه B است که هم در پوسته و هم در دانه های کنجد موجود است. لازم به ذکر است که ویتامین های گروه B برای بسیاری از فرآیندهای بدن از جمله عملکرد سلولی و فرآیندهای متابولیک ضروری هستند.

منبع غنی از مواد معدنی: دانه های کنجد منبع عالی مس هستند. که به تشکیل گلبول های قرمز خون کمک می کند و از عملکرد سیستم ایمنی حمایت می کند، زیرا یک فنجان دانه کنجد خشک شده 163 درصد از نیاز روزانه به مس را تامین می کند و دانه های کنجد منبع عالی منگنز و کلسیم هستند که به آنها کمک می کند.

در رشد استخوان سالم و استحکام خوب و کلسیم در تشکیل گلبول های قرمز نقش دارد و نقش مهمی در انتقال سیگنال های عصبی، حرکت ماهیچه ها، عملکرد رگ های خونی، ترشح هورمون ها و سایر ویتامین ها و مواد معدنی موجود در دانه های کنجد: فسفر، منیزیم، آهن و روی

فواید خوردن کنجد با توجه به میزان اثربخشی

کمک به کاهش فشار خون: مطالعه ای که شامل 32 مرد و 18 زن بود و در سال 2006 در مجله زیست شناسی و پزشکی Yale منتشر شد، نشان داد که استفاده از روغن کنجد به عنوان روغن غذایی به کاهش فشار خون و سطح پراکسیداسیون لیپیدی کمک می کند. و بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی در افراد مبتلا به فشار خون بالا، لازم به ذکر است که کنجد ممکن است باعث کاهش قابل توجه و خطرناک فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون پایین شود.

لازم به ذکر است که این مزایا تأیید نشده اند و برای اثبات اثربخشی آنها به مطالعات بیشتری نیاز است:

به کاهش قند خون کمک می کند: مطالعه ای روی 300 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 که در مجله آمریکایی پزشکی در سال 2016 منتشر شد، نشان داد. مخلوطی از 20% روغن کنجد تصفیه نشده فشرده سرد و 80% روغن سبوس برنج تصفیه شده به کاهش قند خون بالا و بهبود سطح چربی در شرکت کنندگانی که این مخلوط را مصرف کردند، کمک کرد.

اما باید توجه داشت که اثرات کاهنده قند کنجد ممکن است بر توانایی کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی تأثیر بگذارد و از این رو این بیماران باید در مصرف کنجد به سطح قند خون خود توجه کنند.

کمک به کاهش سطح کلسترول: مطالعه ای که در سال 2012 در مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه منتشر شد، شامل 38 شرکت کننده مبتلا به هیپرلیپیدمی بود. مشخص شد که مکمل دانه کنجد به کاهش سطح کلسترول تام، کلسترول LDL و چربی‌های فوق اکسید شده کمک می‌کند و وضعیت آنتی‌اکسیدانی شرکت‌کنندگان را بهبود می‌بخشد.

بهبود وضعیت افراد مبتلا به سندرم متابولیک؛ یک مطالعه منتشر شده در مجله اروپایی تغذیه بالینی در سال 2019 شامل 75 شرکت کننده مبتلا به سندرم متابولیک بود. که روغن کنجد به طور مفید بر بسیاری از شاخص های متابولیک قلبی در افراد مبتلا به سندرم متابولیک تأثیر می گذارد. مانند سطح لیپید، گلوکز ناشتا و فشار خون.

کاهش التهاب در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید؛ در یک مطالعه منتشر شده در مجله Phytotherapy Research در سال 2019، که شامل 44 شرکت کننده مبتلا به آرتریت روماتوئید بود، اشاره شد . مکمل کنجد باعث کاهش قابل توجهی در تعداد مفاصل در معرض و شدت درد در شرکت‌کنندگان شد که ممکن است به دلیل توانایی کنجد در کاهش واسطه‌های التهابی باشد، بنابراین علائم مرتبط با آرتریت روماتوئید را تسکین می‌دهد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر: مطالعه ای که بر روی حیوانات انجام شد و در مجله Ethnopharmacology در سال 2021 منتشر شد، نشان داد که روغن کنجد ممکن است تأثیر مثبتی بر سیستم عصبی داشته باشد، اما شایان ذکر است که این مطالعه بر روی حیوانات انجام شده است. و هنوز نیاز به بررسی های بیشتر وجود دارد.

بهبود مشکلات باروری در مردان: مطالعه منتشر شده در مجله رسمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال 1392 شامل 25 مرد نابارور بود. کنجد تعداد و تحرک اسپرم را بهبود بخشید، بنابراین محققان در این مطالعه نشان دادند که ممکن است برای موارد ناباروری مردان مفید باشد ، اما این مطالعه برای تأیید این موضوع کافی نیست.

کاهش یبوست: در مطالعه‌ای که در سال 2019 در مجله بین‌المللی تحقیقات در علوم کاربردی و فناوری مهندسی منتشر شد، مشخص شد که خوردن دانه‌های کنجد مخلوط با کمی شکر دو بار در روز به مدت سه هفته به بهبود مدفوع بدون ایجاد عوارض منفی کمک می‌کند.

کنجد

کاهش خطر سکته مغزی: مطالعه حیوانی منتشر شده در مجله دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال 2019 نشان داد که: پیشنهاد شده است که روغن کنجد می تواند به کاهش خطر سکته مغزی، کاهش ادم و بهبود اختلالات حسی حرکتی در موش کمک کند.

کاهش خطر زخم معده: در یک مطالعه حیوانی منتشر شده در مجله بین المللی فارماکولوژی پایه و بالینی در سال 2018، مشاهده شد که دوزهای کم و زیاد عصاره کنجد به کاهش ضایعات مخاطی معده، محتوای مخاطی، حجم آب معده و pH کمک می کند. در این مطالعه، محققان نشان دادند که کنجد ممکن است به کاهش خطر زخم معده کمک کند ، با این حال، نمی توان نتیجه گیری روشنی در مورد این مزیت گرفت و نیاز به تحقیقات گسترده تری در مورد این اثر وجود دارد.

بهبود علائم یائسگی در زنان: نتایج یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه در سال 2006، که شامل 24 شرکت کننده بود که از بیماری ها رنج نمی بردند. که خوردن کنجد ممکن است برای زنان بعد از یائسگی مفید باشد. محققان پیشنهاد کرده‌اند که می‌تواند به بهبود سطح چربی‌های خون، آنتی‌اکسیدان‌ها و هورمون‌های جنسی در بدن کمک کند، اما هنوز مطالعات بیشتری برای تأیید این موضوع مورد نیاز است.

کاهش خطر پوکی استخوان: یک مطالعه حیوانی که در سال 2009 در مجله پزشکی بین المللی تحقیقات تجربی و بالینی منتشر شد، نشان داد که ترکیب سسامین موجود در کنجد به بهبود تمایز استخوانی سلول های بافت مغز استخوان و بهبود ساختار استخوان در موش کمک می کند. محققان در این مطالعه پیشنهاد کردند که سسامین می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد ، اما این هنوز نامشخص است و هنوز مطالعات بیشتری برای تایید آن مورد نیاز است.

سایر فواید: اعتقاد بر این است که کنجد می تواند به کاهش یا کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها و مشکلات سلامتی کمک کند، اما شواهد علمی کافی برای تأیید این موضوع وجود ندارد و از جمله این فواید به موارد زیر اشاره می کنیم:

  • رفع اضطراب
  • کاهش آب مروارید
  • بهبود موارد سالمندانی که از ضعف حافظه و مهارت های فکری بیش از حد طبیعی رنج می برند.
  • بهبود شرایط افراد مبتلا به کم خونی و سطوح پایین گلبول های قرمز خون ناشی از یک بیماری مزمن.
  • کاهش چاقی

ارزش غذایی کنجد

جدول زیر مواد مغذی موجود در 100 گرم دانه کنجد را نشان می دهد:

عنصر تغذیه ایمقدار تغذیه
اب3.75 گرم
کالری631 کالری
پروتئین20.45 گرم
چربی ها61.21 گرم
کربوهیدرات ها11.73 گرم
فیبر11.6 گرم
قندها0.48 گرم
پتاسیم370 میلی گرم
کلسیم60 میلی گرم
منیزیم345 میلی گرم
فسفر667 میلی گرم
سدیم47 میلی گرم
فلز روی6.73 میلی گرم
اهن6.36 میلی گرم
فلز مس1.4 میلی گرم
سلنیوم34.4 میکروگرم
ویتامین B10.699 میلی گرم
ویتامین B20.09 میلی گرم
ویتامین B35.8 میلی گرم
ویتامین B60.4 میلی گرم
فولات115 میکروگرم
کولین25.6 میلی گرم
ویتامین A3 میکروگرم
ویتامین E1.68 میلی گرم

 

کنجد اغلب در صورت مصرف در مقادیر معمول همراه با غذا بی خطر تلقی می شود، و روغن کنجد احتمالاً زمانی که به صورت خوراکی به عنوان یک داروی کوتاه مدت مصرف شود بی خطر است، اما ممکن است در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند.

کنجد در مقادیری که معمولاً در غذا مصرف می شود اغلب برای زنان باردار و شیرده بی خطر تلقی می شود، اما اطلاعات کافی برای اطلاع از بی خطر بودن مصرف کنجد در مقادیر دارویی به عنوان دارو در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد، بنابراین توصیه می شود.

در مورد کودکان، مصرف کنجد اغلب در مقادیری که معمولا در غذا استفاده می شود بی خطر است و ممکن است مقادیر بیشتری از محصولات کنجد در کوتاه مدت بی خطر باشند.

موارد منع مصرف کنجد

دیابتی ها: همانطور که قبلا ذکر شد. کنجد ممکن است بر سطح قند خون تأثیر بگذارد ، زیرا اعتقاد بر این است که می تواند بر کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی تأثیر بگذارد.

کسانی که از فشار خون پایین رنج می برند: همانطور که قبلا ذکر شد کنجد ممکن است فشار خون را کاهش دهد و از نظر تئوری، مصرف کنجد ممکن است باعث افت شدید فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون پایین شود.

تداخل دارویی با کنجد

کنجد ممکن است با برخی از انواع داروها تداخل داشته باشد و مشکلاتی را ایجاد کند، از جمله:

داروهایی که توسط کبد تغییر یافته و تجزیه می شوند.

داروهای دیابت.

داروهای ضد فشار خون.

داروی تاموکسیفن

 

همچنین بخوانید :

با خواص و فواید انواع توت ها آشنا شوید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا