تغذیهسلامتی

خواص قهوه برای شما چیست ؟ آیا مضراتی دارد

خواص قهوه برای شما چیست قهوه حاوی برخی مواد مغذی است که برای سلامتی مفید است، از جمله: منبع غنی از آنتی اکسیدان ها: قهوه حاوی پلی فنول ها است که آنتی اکسیدان هایی هستند که به کاهش رادیکال های آزاد کمک می کنند، که باعث آسیب به سلول های بدن می شود و ممکن است منجر به التهاب مرتبط با این سندرم شود. سندرم متابولیک که شامل دیابت نوع 2 و چاقی می شود.

منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی: قهوه حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم ، نیاسین، کولین و غیره است.

خواص قهوه با توجه به میزان اثربخشی

افزایش هوشیاری: مطالعه ای در سال 2000 در مجله اروپایی فارماکولوژی بالینی منتشر شد که در آن تأثیر دوزهای کم، متوسط ​​و زیاد کافئین در گروهی از افراد مقایسه شد و نتایج نشان داد که مصرف دوزهای بالای کافئین ترشح هورمون آدرنالین را افزایش می دهد و به طور قابل توجهی احساس خواب آلودگی را کاهش می دهد و هوشیاری را برای مدت طولانی افزایش می دهد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2: یک بررسی سیستماتیک منتشر شده در Diabetes Care در سال 2014 نشان داد که نوشیدن قهوه کافئین دار یا بدون کافئین ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد و با وجود این، مصرف کافئین ممکن است بر تغییر در سطح قند خون، چه آن را افزایش یا کاهش دهد، بنابراین شایسته است که یک دیابتی مراقب مصرف زیاد آن باشد و سطح قند خون را کنترل کند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری کیسه صفرا: یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی در سال 2000 نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا را در زنانی که قبلاً از برخی علائم بیماری کیسه صفرا رنج می‌برند کاهش دهد.

کمک به کاهش سطح کلسترول: نوشیدن قهوه کافئین دار ممکن است به کاهش سطح کلسترول (LDL) و تری گلیسیرید در خون کمک کند، هنگام نوشیدن تقریباً 6 تا 8 فنجان در روز، شایان ذکر است که قهوه بدون کافئین ممکن است این تاثیر را نداشته باشد.

بهبود سطح فشار خون در سالمندان: مطالعه ای که در مجله انجمن سالمندان آمریکا منتشر شده است نشان می دهد که مصرف کافئین در افراد مسن به دلیل نقش کافئین در افزایش فشار خون ، کاهش می یابد و خطر کاهش آن پس از خوردن غذا را کاهش می دهد. افزایش هورمون نورآدرنالین که سطح فشار خون را در افراد مسن سالم حفظ می کند.

از سوی دیگر، طبق آنچه در مجله اروپایی اپیدمیولوژی منتشر شده است، نشان داده شده است که قهوه ممکن است به کاهش فشار خون در افرادی که به طور روزانه قهوه می نوشند در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشند، کمک کند . قهوه سطح فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون بالا افزایش می دهد، اما اگر قهوه به طور منظم مصرف شود، ممکن است این اثر قابل توجه نباشد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون: بیماری پارکینسون به عنوان اختلالی شناخته می شود که سیستم عصبی را به تدریج تحت تاثیر قرار می دهد و حرکت را تحت تاثیر قرار می دهد و علائم با یک لرزش غیرقابل توجه در یک دست شروع می شود و سپس با گذشت زمان بدتر می شود و با وجود شیوع لرزش، این اختلال باعث سفتی و کندی حرکت می شود، مطالعه ای که در سال 2012 در مجله اختلالات حرکتی منتشر شد، نشان داد که نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار ممکن است خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را در مردان و زنان و بیشتر در مردان کاهش دهد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه: اگرچه مطالعات در مورد نقش قهوه در کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه متناقض هستند ، اما مطالعه ای که در سال 2005 در مجله NUTRITION AND CANCER منتشر شد، نشان داد که نوشیدن قهوه بدون کافئین به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه کمک می کند. قهوه ممکن است خطر ابتلا به این نوع سرطان را افزایش دهد، این ممکن است به نقش فلاونوئیدها و کاتچین ها به عنوان آنتی اکسیدان ها نسبت داده شود که در کاهش خطر سرطان ریه نقش دارند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات: یک متاآنالیز از هشت مطالعه که در سال 2014 در Annals of Oncology منتشر شد، نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را در ارتباط با دوز مصرفی کاهش دهد.

احتمال کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه: مطالعات نشان می‌دهد که نقش قهوه در کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه ناسازگار است، زیرا مطالعه‌ای که در مجله اروپایی پیشگیری از سرطان در سال 2017 منتشر شد، نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش دهد. در مقایسه با افرادی که یک تا دو فنجان یا بیش از سه فنجان قهوه در روز در افرادی که قهوه نمی‌نوشند، مقایسه می‌شود، از سوی دیگر، یک متاآنالیز مطالعات منتشر شده در Scientific Reports در سال 2015 نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش دهد که با تعداد فنجان های قهوه مصرفی مرتبط است.

تقویت توانایی شناختی در سالمندان: یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی در سال 2002 نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است توانایی شناختی زنان مسن 80 سال و بالاتر را افزایش دهد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان آندومتر: یک تجزیه و تحلیل جامع از 12 مطالعه که در سال 2017 در مجله Nutrients منتشر شد، نشان داد که نوشیدن قهوه به میزان چهار فنجان در روز به کاهش 20 درصدی خطر سرطان آندومتر کمک می کند. خطر ابتلا به سرطان در زنان یائسه 24 درصد است.

کاهش خطر ابتلا به نقرس: مطالعه ای که در سال 2007 در مجله آرتریت و روماتیسم منتشر شد، نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به نقرس را در مردان کاهش دهد و شایان ذکر است که این تأثیر با نوشیدن قهوه معمولی و نه قهوه خالی مرتبط است.

قهوه شکلاتی

ارزش غذایی قهوه

جدول زیر ارزش غذایی موجود در 100 لیتر قهوه ترک و قهوه دم کرده یا فیلتر شده و قهوه اسپرسو را نشان می دهد:

عنصر تغذیه ایقهوه ترکقهوه دم کرده یا فیلتر شدهقهوه اسپرسو
آب (لیتر)92.999.3997.8
کالری (کالری)2619
پروتئین (گرم)0.110.120.12
چربی (گرم)0.020.020.18
کربوهیدرات (گرم)6.4901.67
کلسیم (میلی گرم)222
آهن (میلی گرم)0.010.010.13
منیزیم (میلی گرم)3380
فسفر (میلی گرم)337
پتاسیم (میلی گرم)4649115
سدیم (میلی گرم)2214
روی (میلی گرم)0.020.020.05
مس (میلی گرم)0.0020.0020.05
ویتامین C (میلی گرم)000.2
تیامین (میلی گرم)0.0130.0140.001
ریبوفلاوین (میلی گرم)0.0720.0760.177
نیاسین (میلی گرم)0.1790.1915.207
ویتامین B6 (میلی گرم)0.0010.0010.002
فولات (میکروگرم)221
ویتامین E (میلی گرم)0.010.010.01
کافئین (میلی گرم)3740212
کولین (میلی گرم)2.42.62.6

مضررات قهوه

قهوه اغلب برای بزرگسالان سالم نوشیدن در مقادیر متوسط ​​بی خطر تلقی می شود، اما مقدار زیادی از آن یا نوشیدن معادل چهار یا پنج فنجان در روز یا معادل 400 میلی گرم کافئین ممکن است باعث بی خوابی ، ناراحتی، عصبی شدن، ناراحتی شود. معده، خستگی، استفراغ و حالت تهوع و افزایش ضربان قلب و تعداد تنفس و بنابراین می توان گفت که قهوه با نوشیدن بیش از چهار فنجان در روز و برای مدت طولانی احتمالاً خطرناک است. می تواند باعث سردرد، اضطراب ، صدای زنگ در گوش، بی قراری و ضربان قلب نامنظم شود، علاوه بر این، نوشیدن بیش از شش فنجان قهوه در روز ممکن است باعث مسمومیت با کافئین  شود.

همچنین، افزایش مصرف کافئین منجر به افزایش نیاز به نوشیدن قهوه، وابستگی به آن و علائم ترک در صورت قطع ناگهانی نوشیدن آن می‌شود. شایان ذکر است که قهوه ممکن است احتمال حمله قلبی را در افرادی که عادت ندارند افزایش دهد. آن را یک ساعت پس از نوشیدن یک فنجان قهوه بنوشید، اما افرادی که عادت به نوشیدن قهوه به طور منظم دارند ممکن است خطر حمله قلبی کمتری داشته باشند.

قهوه اغلب برای زنان باردار و شیرده ایمن در نظر گرفته می‌شود که آن را در مقادیر متوسط ​​می‌نوشند، تقریباً 200 میلی‌گرم کافئین یا دو فنجان قهوه، و مصرف بیش از سه فنجان قهوه احتمالاً بی‌خطر است، و شایان ذکر است که نوشیدن قهوه . بیش از سه فنجان قهوه قهوه در دوران بارداری ممکن است خطر سقط جنین، زایمان زودرس و وزن کم جنین هنگام تولد را افزایش دهد، علاوه بر این، ممکن است کافئین در دوران شیردهی به شیر مادر برسد که بر روی نوزاد تأثیر منفی می گذارد. و احتمال مشکلات خواب، تحریک پذیری و افزایش حرکات روده را افزایش می دهد، بنابراین مادر شیرده باید مراقب باشد که در دوران شیردهی روزانه مقدار کمی قهوه معادل یک تا دو فنجان در روز بخورد.

در مورد کودکان، هیچ اطلاعاتی مبنی بر میزان مجاز کافئین برای آنها وجود ندارد و به طور کلی آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند از دادن کافئین یا هر نوع ماده محرک دیگر به کودکان خودداری شود و می توان گفت که میزان مصرف کودکان نباید افزایش یابد.

کودکان 4-6 سال: 45 میلی گرم.
کودکان 7-9 سال: 62.5 میلی گرم.
کودکان 10-12 سال: 85 میلی گرم.
نوجوانان: 85-100 میلی گرم.

در مصرف قهوه در مواردی باید احتیاط کرد و به موارد زیر اشاره می کنیم:

اختلالات اضطرابی: کافئین موجود در قهوه ممکن است اختلالات اضطرابی را بدتر کند.

اختلالات خونریزی: قهوه ممکن است اختلالات خونریزی را بدتر کند.

بیماری قلبی: نوشیدن قهوه آب پز فیلتر نشده سطح کلسترول و چربی خون را افزایش می دهد و سطح هموسیستئین را افزایش می دهد که خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد، علاوه بر این نوشیدن قهوه می تواند با افزایش خطر سکته مغزی همراه باشد.

دیابت: نوشیدن قهوه می تواند نحوه برخورد با قند را در افراد مبتلا به دیابت تغییر دهد که بر سطح قند خون آنها تأثیر منفی می گذارد و همانطور که قبلا ذکر شد، نوشیدن کافئین ممکن است با افزایش یا کاهش آن بر سطح قند خون تأثیر بگذارد. مراقب باشید که مقدار زیادی کافئین مصرف نکنید و سطح قند خون را کنترل کنید.

اسهال: کافئین موجود در قهوه در صورت مصرف زیاد ممکن است باعث اسهال شود.

سندرم روده تحریک پذیر: از آنجایی که قهوه حاوی کافئین است، قهوه می تواند علائم سندرم روده تحریک پذیر و اسهال را در صورت مصرف زیاد بدتر کند.

گلوکوم : نوشیدن قهوه کافئین دار ممکن است خطر فشار داخل چشم را افزایش دهد و این اثر تقریباً 30 تا 90 دقیقه پس از نوشیدن آن شروع می شود.

فشار خون بالا: نوشیدن قهوه می تواند فشار خون را در افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند افزایش دهد، اما این تأثیر ممکن است در افرادی که به نوشیدن قهوه عادت دارند خفیف باشد.

پوکی استخوان: قهوه حاوی کافئین میزان کلسیم دفع شده از طریق ادرار را افزایش می دهد که ممکن است ضعیف شدن استخوان ها را افزایش دهد، بنابراین توصیه می شود مصرف کافئین را به کمتر از 300 میلی گرم در روز یا معادل دو تا سه فنجان قهوه کاهش دهید. توسط افرادی که از پوکی استخوان رنج می برند و برخی از زنان یائسه از یک بیماری ژنتیکی رنج می برند که باعث کاهش تولید ویتامین D به طور طبیعی در بدن آنها می شود، بنابراین در مصرف کافئین باید مراقب باشند.

تداخل دارویی با قهوه

قهوه می تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد. بنابراین، در خوردن آنها با هم باید احتیاط کرد، از جمله موارد زیر:

افدرین: این دارو فعالیت سیستم عصبی را افزایش می دهد و کافئین موجود در قهوه نیز همین اثر را دارد، بنابراین نوشیدن قهوه با این دارو ممکن است احتمال بیماری قلبی را افزایش دهد.

آنتی‌بیوتیک‌های کینولون : این داروها سرعت تجزیه و دفع کافئین را کاهش می‌دهند که ممکن است احتمال وحشت، سردرد، افزایش ضربان قلب و سایر عوارض جانبی را افزایش دهد.

داروهای رقیق کننده خون: این داروها سرعت انعقاد خون را کاهش می دهند و قهوه نیز همین اثر را دارد که ممکن است در صورت نوشیدن با هم احتمال کبودی و خونریزی را افزایش دهد.

استروژن : استروژن تجزیه و دفع کافئین را کاهش می دهد، که ممکن است سطح آن را در خون افزایش دهد، که ممکن است احتمال وحشت، سردرد، افزایش ضربان قلب و سایر عوارض جانبی را افزایش دهد.

داروهای ضد افسردگی: همچنین به عنوان مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAOIs) شناخته می‌شوند، این داروها بدن را تحریک می‌کنند، بنابراین نوشیدن این داروها همراه با کافئین، تحریک بدن را افزایش می‌دهد که خطر ابتلا به ضربان قلب سریع، فشار خون بالا، عصبی بودن و سایر عوارض جانبی را افزایش می‌دهد.

داروهای ضد افسردگی معروف به داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای: قهوه حاوی تانن هایی است که ممکن است به برخی از داروها متصل شده و جذب آنها در بدن را کاهش دهد، بنابراین بهتر است از نوشیدن قهوه یک ساعت قبل از مصرف این نوع داروها دو ساعت پس از مصرف خودداری شود.

انواع قهوه و خواص قهوه

قهوه را می‌توان بدون افزودنی‌هایی مانند اسپرسو، یا با افزودن شیر، لیمو و طعم‌دهنده‌های دیگر، همانطور که هست نوشید و قهوه انواعی دارد، از جمله موارد زیر:

قهوه ترک: قهوه ترک یکی از روش های تهیه قهوه در خاورمیانه و کشورهای اروپایی مانند: ترکیه، ایران و یونان است و در مقایسه با سایر انواع قهوه غلیظ تر است، بنابراین این امکان وجود دارد که فواید بسیاری برای سلامتی ارائه می دهد، زیرا حاوی مواد مغذی در مقادیر بزرگتر است، مانند: اسید کلروژنیک، که متعلق به ترکیبات آنتی اکسیدانی پلی فنل است.

اسپرسو: قهوه اسپرسو قوی تر از قهوه سیاه معمولی است و با قرار دادن دانه های آسیاب شده قهوه در معرض بخار آب تهیه می شود و بافت غلیظی دارد و به طیف وسیعی از نوشیدنی های قهوه اضافه می شود و این قهوه حاوی مقدار کمتری است. درصد کافستول. کافستول)، در مقایسه با قهوه آب پز، اما این درصد بیشتر از آن است که در قهوه فیلتر وجود دارد و این ماده محرکی برای سطوح لیپوپروتئین با چگالی کم است، بنابراین بهتر از قهوه جوشانده است.

قهوه بدون کافئین : قهوه بدون کافئین از نظر طعم و بافت شبیه به قهوه معمولی است، با این تفاوت که حاوی مقدار بسیار کمی کافئین است و همچنان حاوی ترکیبات فعال و مفید موجود در قهوه معمولی است که فوایدی برای سلامتی دارد.

سوالات متداول در ارتباط با قهوه

 

قهوه بدون شکر چه فوایدی دارد؟

با وجود فواید فراوان قهوه، زمانی که شکر به آن اضافه شود می تواند مضر باشد، زیرا شکر حاوی مقدار زیادی فروکتوز است که با افزایش خطر ابتلا به طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی مانند چاقی و دیابت در ارتباط است. در صورت مصرف زیاد بنابراین نوشیدن قهوه بدون افزودن شکر برای سلامتی بهتر است تا فوایدی که قبلا ذکر شد به دست آید.

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش چیست؟

کافئین موجود در قهوه تاثیر مثبتی بر عملکرد ورزشکاران دارد، زیرا یکی از مکمل های غذایی مصرفی آن ها است و تعداد زیادی از مطالعات فواید کافئین را برای ورزشکاران به ویژه در افزایش استقامت، تمرینات با شدت بالا و ورزش نشان داده اند.

فواید قهوه با معده خالی برای کاهش وزن چیست؟

هیچ اطلاعات علمی یا مدرکی در مورد فواید نوشیدن قهوه با معده خالی برای کاهش وزن به ویژه وجود ندارد، اما در مورد کاهش وزن ، نتایج مطالعات با یکدیگر تناقض دارند، زیرا برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه حاوی مانولیگوساکارید ممکن است به کاهش وزن کمک کند. وزن در مردان پس از نوشیدن آن برای مدتی 12 هفته و نوشیدن قهوه برشته ممکن است به کاهش مصرف بیشتر مواد غذایی کمک کند، که بر خلاف نوشیدن قهوه بو داده نشده یا کم بو داده شده، به کاهش وزن کمک می کند و از طرف دیگر، مقداری تحقیقات نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین نوشیدن قهوه و کاهش وزن وجود ندارد.

فواید نوشیدن قهوه برای خانم ها چیست؟

زنانی که حداقل یک فنجان قهوه در روز می نوشند با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط هستند که چهارمین علت مرگ و میر در میان زنان است.

آیا دیستروفی قهوه مفید است؟

اگرچه دیستروفی قهوه بی خطر تلقی می شود و فوایدی مانند قهوه برای سلامتی دارد، اما برخی از پزشکان به دلیل داشتن کافستول و کاهوول نسبت به نوشیدن آن هشدار می دهند که ممکن است باعث افزایش سطح کلسترول خون شود. شایان ذکر است که این ترکیبات از بین می روند. هنگامی که قهوه فیلتر می شود اما در دیستروفی قهوه باقی می ماند، و یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داد که مصرف روزانه 7 گرم دیستروفی قهوه به مدت سه هفته، سطح کلسترول خون را 0.65 میلی مول افزایش می دهد. هر یک لیتر، و آنزیم های کبد را افزایش می دهد.

مضرات قهوه با شیر چیست؟

شیر می تواند برخی از ترکیبات مفید موجود در قهوه را کاهش دهد، اما برخی مطالعات نشان داده اند که شیر هیچ اثر منفی ندارد.

مضرات نوشیدن قهوه در دوران قاعدگی چیست؟

قهوه می تواند علائم سندرم پیش از قاعدگی را افزایش دهد و همچنین می تواند بر خواب تأثیر منفی بگذارد زیرا حاوی کافئین است.

مضرات قهوه برای دختران چیست؟

کافئین ممکن است فشار خون دیاستولیک را در زنان بیش از مردان افزایش دهد، و ممکن است باعث احتباس مایعات و نفخ در برخی از دختران شود و خطر سردرد را افزایش دهد.

فواید و مضرات پوست قهوه چیست؟

پودر پوسته قهوه به عنوان یک مکمل غذایی در تهیه بارها، نوشیدنی ها و آبمیوه های گرانولا استفاده می شود و عصاره آن دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که به کاهش برخی از انواع باکتری ها و قارچ ها کمک می کند. اطلاعاتی که میزان ایمنی یا مضرات استفاده از این لایه برداری را نشان می دهد.

آیا پوست قهوه برای کلیه ها مضر است؟

هیچ مطالعه علمی که مضرات بالقوه نوشیدن تفاله قهوه را نشان دهد وجود ندارد.

آیا پوست قهوه برای قاعدگی و پس از زایمان مفید است؟

اگرچه برخی از نوشیدنی پوست قهوه برای کاهش علائم قاعدگی و پس از زایمان استفاده می کنند، اما هیچ مطالعه علمی که این تاثیر را ثابت کند وجود ندارد.

آیا پوست قهوه برای کاهش وزن مفید است؟

هیچ مطالعه علمی که به فواید بالقوه تفاله قهوه برای کاهش وزن پرداخته باشد، وجود ندارد.

 

همچنین بخوانید :

طرز تهیه قهوه عربی در منزل

طرز تهیه قهوه شکلاتی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا