تغذیهسلامتی

خواص جینسینگ چیست ؟ چه تاثیری روی بدن ما دارد

خواص جینسینگ آمریکایی برای دیابت : بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2018 در مجله تغذیه اروپایی منتشر شد، جینسینگ آمریکایی ممکن است به تنظیم قند خون کمک کند. اثر تجمعی در طی 12 هفته دارند، اما مطالعات بیشتری برای اثبات این مزیت مورد نیاز است. در مطالعه دیگری از دانشگاه تورنتو در سال 2000 که در آن 10 فرد سالم و 9 نفر دیگر مبتلا به دیابت نوع 2 به طور تصادفی به آنها 3 گرم جینسینگ آمریکایی دادند، 40 دقیقه قبل از مصرف 25 گرم گلوکز. در پایان این مطالعه مشخص شد که افراد غیر دیابتی بعد از خوردن غذا هیچ تاثیری بر سطح قند خون خود نداشتند، در حالی که افراد دیابتی که قبل از مصرف گلوکز یا همراه با آن جینسینگ مصرف کردند، بعد از غذا خوردن، سطح قند خونشان کاهش یافت.

اما از سوی دیگر، مصرف جینسینگ آمریکایی ممکن است قند خون را کاهش دهد، بنابراین بیماران دیابتی که از داروهای کاهش دهنده قند خون استفاده می کنند و از این نوع جینسنگ استفاده می کنند، باید قند خون خود را کنترل کنند.

جینسینگ

خواص جینسینگ آمریکایی برای عفونت های تنفسی

عفونت دستگاه تنفسی فوقانی عامل اصلی مرگ و میر در جهان است و نشان داده شده است که مصرف عصاره جینسینگ آمریکای شمالی که حاوی پلی ساکاریدها و الیگوساکاریدها است، تاثیر خوبی بر ایمنی دارد. می تواند پاسخ ایمنی مانند تولید ایمونوگلوبولین از لنفوسیت ها و پاسخ ایمنی طبیعی ماکروفاژها را افزایش دهد.

در یک مطالعه در سال 2005 که در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شد، 323 نفر 18 تا 65 ساله حداقل دو بار در طول سال قبل از شرکت در مطالعه سرما خورده بودند و به مدت 4 ماه به آنها دو کپسول در روز عصاره جینسینگ آمریکای شمالی داده شد. مصرف این عصاره میانگین تعداد سرماخوردگی در هر فرد را در مقایسه با افرادی که آن را مصرف نکرده اند کاهش می دهد، اما هنوز مطالعات بیشتری برای تایید بی خطر بودن این عصاره در کودکان و افراد مبتلا به نقص ایمنی مورد نیاز است.

فواید جینسینگ آمریکایی برای کودکان مبتلا به ADHD

یک مطالعه اولیه تایید نشده از دانشگاه آلبرتا که در سال 2001 بر روی 36 کودک 3 تا 17 ساله با تشخیص اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) انجام شد، نشان داد که مصرف محصولی حاوی 200 میلی گرم عصاره جینسینگ آمریکایی و 50 میلی گرم جینکو بیلوبا عصاره به مدت دو هفته دو بار در روز می تواند علائم ADHD را کاهش دهد، اما تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است.

خواص جینسینگ آمریکایی برای سرطان سینه

یک مطالعه اولیه که در سال 2010 در مجله مراقبت حمایتی در سرطان منتشر شد، شامل گروهی از افراد مبتلا به سرطان بود که به طور تصادفی 750، 1000 یا 2000 میلی گرم جینسینگ آمریکایی مصرف کردند یا آن را به مدت 8 هفته مصرف نکنند. که تفاوت محسوسی در قرائت ها بین دو گروه وجود نداشت. به این معنا که هیچ مدرک روشنی وجود ندارد که این نوع جینسینگ را با احتمال کاهش خستگی سرطان مرتبط کند، بنابراین هنوز مطالعات بیشتری برای اثبات این مزیت مورد نیاز است.

در یک مطالعه مشاهده‌ای دیگر از دانشگاه واندربیلت که در سال 2006 منتشر شد، به نظر می‌رسد که افراد مبتلا به سرطان سینه که قبلا جینسینگ آمریکایی مصرف می‌کردند، در مقایسه با افرادی که این گیاه را مصرف نمی‌کردند، خطر مرگ کمتری داشتند و مصرف مداوم جینسنگ پس از تشخیص سرطان، خطر مرگ را کاهش داد. تأثیر مثبت بر روان و کیفیت زندگی آنها دارد.

اگرچه جینسینگ ممکن است به برخی از فرآیندهایی کمک کند که ممکن است تأثیر مثبتی در سرطان داشته باشند و برخی از علائم آن توسط بازماندگان این بیماری تجربه شود. مانند نقص های شناختی، خستگی و نوروپاتی ها، اما مطالعات اولیه بر روی بازماندگان سرطان که از مزایای جینسینگ در رفع خستگی و سلامت عمومی حمایت می کند، هنوز محدود است.

خواص جینسینگ آمریکایی برای مغز

یک مطالعه اولیه از دانشگاه هنگ کنگ که در سال 2011 منتشر شد و بر روی 64 فرد مبتلا به اسکیزوفرنی به مدت 4 هفته انجام شد و به گروهی از آنها ترکیبی به نام HT1001 که در جینسینگ آمریکایی یافت شد، داده شد، نشان داد که حافظه بینایی  بهبود یافته است، اما هنوز مطالعات بیشتری برای کشف تأثیر HT1001 در کاهش اسکیزوفرنی با بهبود کار حافظه و کاهش عوارض جانبی داروها مورد نیاز است.

اما شایان ذکر است که توصیه می شود از مصرف مقادیر بالای جینسینگ آمریکایی از افراد مبتلا به اسکیزوفرنی احتیاط کنید. با برخی از اختلالات خواب همراه است.

فواید جینسینگ آمریکایی برای فشار خون

نتایج مطالعات در مورد تأثیر جینسینگ بر فشار خون متفاوت است، از جمله آنچه گفته شد مصرف 1500 میلی گرم جینسینگ آمریکایی دو بار در روز به مدت 12 هفته سطح فشار خون را کاهش نمی دهد، در حالی که مطالعات دیگر نشان داده اند که مصرف 1000 میلی گرم از این ماده نوع عصاره جینسینگ سه بار در روز به مدت 12 هفته، سطح فشار خون در افراد دیابتی و فشار خون بالا کاهش یافت و این تفاوت ممکن است به دلیل میزان جینسوزیدها باشد. که ماده شیمیایی فعال در جینسینگ آمریکایی است.

از سوی دیگر، یک مطالعه مشاهده‌ای قبلاً نشان می‌داد که جینسینگ می‌تواند سطح فشار خون را افزایش دهد، بنابراین یک مطالعه تصادفی که توسط مجله Hypertension در سال 2005 منتشر شد، انجام شد و شامل 16 فرد مبتلا به فشار خون بالا برای تأیید تأثیر این گیاه بر روی فشار خون جینسینگ آمریکایی، سپس فشار خون آنها هر 10 دقیقه به مدت 160 دقیقه اندازه گیری شد، سطح فشار خون سیستولیک و دیاستولیک آنها در 140 و 160 دقیقه افزایش یافت، اما هیچ تاثیری بر سطح کل مشاهده نشد. فشار خون در کسانی که از فشار خون بالا رنج می برند.

خواص جینسینگ آمریکایی برای یائسگی

برخی تحقیقات اخیر بر این باورند که مصرف یک محصول خاص حاوی جینسینگ آمریکایی همراه با گیاهان دیگر، دو بار در روز به مدت 3 ماه، ممکن است علائم مرتبط با یائسگی را کاهش دهد. مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه و کیفیت خواب، اما مشخص نیست که این اثر به دلیل جینسینگ است یا سایر مواد تشکیل دهنده این محصول.

فواید جینسینگ آمریکایی برای سرطان

مصرف جینسینگ آمریکایی به رفع خستگی ناشی از سرطان کمک می کند. این با افزایش سطح سیتوکین های التهابی و توانایی ضعیف در تنظیم سطح کورتیزول که در پاسخ به استرس ترشح می شود، مرتبط است.

انجمن انکولوژی بالینی آمریکا در شیکاگو در سال 2012 نشان داد که مصرف دوزهای بالای جینسینگ آمریکایی برای بیش از دو ماه خستگی ناشی از سرطان را در مقایسه با عدم مصرف آن کاهش می دهد و مطالعات حیوانی نشان داد که جین سنوزیدهای موجود در جینسینگ باعث کاهش سیتوکین ها می شود. که باعث التهاب می شوند و به تنظیم سطح کورتیزول کمک می کنند، اگرچه هنوز نیاز به مطالعه دیگری در مورد این اثر وجود دارد.

جینسینگ

خواص جینسینگ آمریکایی برای استرس

مروری از دانشگاه سونگ کیون کوان در سال 2017 از چندین آزمایش انجام شده بر روی انسان و حیوانات بیان کرد که بافت ها تأثیر بالقوه ای در بازگرداندن تعادل در بدن پس از تغییرات فیزیولوژیکی غیرعادی ناشی از استرس دارند و ممکن است به تنظیم بهتر سطوح آن کمک کنند. با این حال، تأثیر جینسنگ بر سیتوکین‌ها، سیستم‌های متابولیک و تغییرات هورمونی ناشی از استرس ممکن است توسعه درمان‌های مورد استفاده برای بیماران مبتلا به بیماری‌های جسمی و روانی را تسهیل کند.

فواید جینسینگ آمریکایی برای عملکرد ورزشی

مشخص شد که مصرف 1600 میلی گرم جینسینگ آمریکایی به صورت خوراکی به مدت 4 هفته باعث بهبود عملکرد ورزشی نمی شود، اما ممکن است آسیب عضلانی را در حین ورزش کاهش دهد.

خواص جینسینگ کره ای برای آلزایمر

مصرف جینسینگ کره ای به بهبود موارد بیماری آلزایمر کمک می کند. این بیماری به عنوان بدتر شدن تدریجی کاهش ظرفیت ذهنی، حافظه و کیفیت زندگی توصیف می‌شود و در نهایت ممکن است منجر به افزایش خطر مرگ شود.

بر اساس یک مطالعه اولیه که در سال 2004 در بیمارستان دانشگاه ملی سئول بر روی زنان بین 40 تا 83 سال انجام شد، به نظر می رسد که این گیاه عملکرد شناختی آنها را بهبود بخشیده است، اما هنوز مطالعات بیشتری برای تأیید این نتیجه مورد نیاز است.

فواید جینسینگ کره ای برای بیماری مزمن انسدادی ریه

استفاده از گیاه جینسینگ کره ای به بهبود وضعیت افراد مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه کمک می کند. این بیماری با ناتوانی در تنفس، سرفه و ترشح مقدار زیادی بلغم توصیف می شود.

در مطالعه‌ای که در سال 2002 در آرشیو مونالدی برای بیماری قفسه سینه منتشر شد، برای ارزیابی تأثیر عصاره جینسنگ کره‌ای بر نتایج آزمایش‌های عملکرد ریه، اسپیرومترها و حداکثر ظرفیت هوا برای مصرف اکسیژن انجام شد. و مشخص شد که این عصاره تمام شاخص های تنفسی مرتبط با بیماری انسدادی ریه را افزایش می دهد.

فواید جینسینگ کره ای برای اختلال نعوظ

مطالعه‌ای که در سال 2002 توسط مجله اورولوژی بر روی 45 مرد مبتلا به این مشکل منتشر شد، نشان داد که مصرف 900 میلی‌گرم جینسینگ قرمز کره‌ای سه بار در روز به مدت 8 هفته نتیجه شاخصی را که برای اندازه‌گیری عملکرد نعوظ آنها استفاده می‌شود، افزایش می‌دهد که به نام IIEF شناخته می‌شود. برای مردانی که آن را مصرف نکردند، که ممکن است به بهبود این وضعیت کمک کند و ممکن است برای آنها مفید باشد، اگرچه مطالعات بیشتری برای اثبات اثربخشی آن مورد نیاز است.

فواید جینسینگ کره ای برای تقویت عملکرد مغز

بررسی منتشر شده توسط Annals of Pharmacotherapy در سال 2002 گزارش داد که مصرف 200 میلی گرم جینسینگ کره ای در روز به مدت 4 هفته با بهبود سلامت روانی و عملکردهای اجتماعی مرتبط بود، اما این مزیت پس از 8 هفته استفاده از جینسینگ کاهش یافت. اعتقاد بر این است که مصرف مداوم این گیاه ممکن است اثر آن را بر مغز کاهش دهد.

در مطالعه دیگری که در سال 2018 در Human Psychopharmacology منتشر شد، شامل 30 داوطلب که به مدت 8 روز گیاه جینسینگ کره ای دریافت کردند، اشاره شد که بهبود در احساس آرامش و آرامش و بهبود توانایی حساب ذهنی در افرادی که 400 عدد مصرف کرده بودند مشاهده شد. میلی گرم از این گیاه، اما هنوز بیشتر مورد نیاز است.

جینسینگ

فواید جینسینگ کره ای برای آنفولانزا

با توجه به مطالعات اولیه روی موش ها، اعتقاد بر این است که مصرف جینسینگ ممکن است با کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی مرتبط باشد. در یک مطالعه از بیمارستان دانشگاه ملی چونبوک در سال 2012، که شامل 100 نفر 30 تا 70 ساله بود، برخی از شرکت کنندگان روزانه 9 کپسول عصاره جینسینگ را به مدت 3 ماه مصرف کردند، در حالی که برخی دیگر آن را مصرف نکردند و در نتایج آن کاهش یافت. در طول مدت و شدت علائم این بیماری، بدون اینکه تاثیری در کاهش خطر ابتلا داشته باشد، همچنان نیاز به مطالعات بیشتری در این رابطه وجود دارد.

فواید جینسینگ کره ای برای تحریک جنسی

مطالعه‌ای در دانشگاه ملی Chonnam که در سال 2010 منتشر شد، شامل 32 زن یائسه شد تا تأثیر مصرف 3 گرم جینسینگ قرمز کره‌ای را بر سطح برانگیختگی جنسی مشاهده کنند و مشخص شد که مصرف عصاره این گیاه سطح برانگیختگی آنها را بهبود می‌بخشد.

فواید جینسینگ کره ای برای حافظه

یکی از مطالعات اولیه دانشگاه ماده Ewha در سال 2015 که بر روی موش های مسن انجام شد نشان داد که دادن جینسینگ قرمز به آنها از تولید پروتئین ها و آنزیم های مسئول تحریک علائم پیری جلوگیری می کند و مشخص شد که این گیاه دارای اثر آنتی اکسیدانی است. در موش ها، که در هنگام مصرف باعث بهبود طولانی مدت علائم مرتبط با سن مانند: کاهش توانایی یادگیری و حافظه.

علاوه بر این، طبق یکی از آزمایشات اولیه 12 هفته ای که در آن 4.5 گرم مکمل جینسنگ کره ای مصرف شد، عملکرد ذهنی 15 درصد بهبود یافت، اما پس از قطع مصرف جینسینگ، این بهبود کاهش یافت.

فواید جینسینگ کره ای برای برونشیت

خوردن گیاه جینسینگ کره ای به بهبود وضعیت افراد مبتلا به برونشیت مزمن کمک می کند، همانطور که در یک مطالعه اولیه از دانشگاه میلان در سال 2001 که بر روی 75 نفر مبتلا به برونشیت حاد انجام شد، نشان داد که مصرف یکی از محصولات عصاره جینسینگ همراه با آنتی باکتریال ها سرعت کاهش باکتری های عامل بیماری را در مقایسه با گروهی که به تنهایی آنتی باکتریال دریافت کردند، افزایش داد که ممکن است تعداد باکتری های موجود در دستگاه تنفسی را در افراد مبتلا به حملات شدید ناشی از این بیماری کاهش دهد.

فواید جینسینگ کره ای برای سرطان

در چندین مطالعه انجام شده بر روی موش‌ها و موش‌ها مشخص شد که مصرف جینسینگ کره‌ای سرطان غدد پستانی، دهانه رحم، تخمدان‌ها، کلیه‌ها، معده و پوست را کاهش می‌دهد و یک مطالعه اولیه نشان داد که مصرف عصاره جینسینگ قرمز باعث کاهش تشکیل سلول‌های سرطانی ریه می‌شود.

بر اساس یک تجزیه و تحلیل آماری منتشر شده در مجله تحقیقات جینسنگ در سال 2018، مشخص شد که مصرف این نوع جینسینگ به وضوح با کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است و این اثر مختص یک اندام نیست.

جینسینگ حاوی جین سنوزیدها التهاب را کاهش می دهد و جینسینگ می تواند خطر تکثیر بیش از حد سلول ها را کاهش دهد و به بهبود سلامت بیماران سرطانی که شیمی درمانی می کنند و کاهش عوارض جانبی آن کمک می کند، اما مطالعات بیشتری در این مورد نیاز است.

یک مطالعه اولیه منتشر شده در مجله شبکه ملی جامع سرطان در سال 2017 نشان داد که مصرف روزانه 400 میلی گرم عصاره جینسینگ کره ای به مدت 28 روز باعث کاهش اضطراب، افسردگی و سایر موارد در بیماران سرطانی نمی شود، اما خستگی سرطان در هر دو گروه بهبود یافته است. مطالعات هنوز مورد نیاز است.

خواص جینسینگ کره ای برای سلامتی

یک مطالعه اولیه از دانشگاه وسترن انتاریو که در سال 2011 منتشر شد و روی حیوانات انجام شد، نشان داد که خوردن جینسینگ باعث کاهش فعالیت همودینامیک، هیپرتروفیک و کلسینورین می‌شود.

البته لازم به ذکر است که جینسینگ کره ای بر میزان فشار خون و ضربان قلب تاثیر می گذارد، علاوه بر این که هیچ مطالعه ای در مورد بی خطر بودن مصرف آن توسط بیماران قلبی عروقی انجام نشده است و به همین دلیل توصیه می شود در مصرف آن احتیاط کنید.

فواید جینسینگ کره ای برای دیابت

مطالعه ای در دانشگاه شیکاگو در سال 2002 با هدف ارزیابی تاثیر عصاره جینسنگ کره ای بر قند خون بالا و چاقی در موش های دیابتی گزارش شد که در آن به موش ها به مدت 12 روز عصاره جینسینگ داده شد و مشخص شد که این عصاره باعث بهبود خون می شود. سطح قند و کاهش سطح انسولین در علاوه بر این، عصاره جینسینگ باعث کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول آنها شد.

و در مطالعه دیگری از دانشگاه تورنتو در سال 2006 که 12 هفته به طول انجامید، مشخص شد که استفاده از مکمل های جینسینگ قرمز کره ای در ترکیب با درمان مورد استفاده افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به کنترل سطح قند خون، تنظیم گلوکز و انسولین کمک می کند. سطوح در پلاسما بهتر است، اما هنوز مطالعات بیشتری برای تأیید تأثیر این عصاره مورد نیاز است.

در یک مطالعه از دانشگاه Yonsei که در سال 2014 منتشر شد و شامل 60 نفر بین 20 تا 70 سال بود، آنها 500 میلی گرم جینسینگ قرمز کره ای مصرف کردند و 12 هفته طول کشید و مشخص شد که مصرف مکمل های جینسینگ قرمز کره ای ممکن است برای بدن مفید باشد. کنترل سطح گلوکز در افراد مبتلا به دیابت، اختلال در گلوکز ناشتا، اختلال تحمل گلوکز، و افرادی که به تازگی دیابت نوع 2 تشخیص داده شده اند.

با این حال، باید توجه داشت که به بیماران دیابتی توصیه می شود که سطح قند خون خود را کنترل کنند. مصرف جینسینگ کره ای همراه با داروهای ضد دیابت به میزان قابل توجهی سطح قند خون را کاهش می دهد.

فواید جینسینگ کره ای برای فیبرومیالژیا

یک مطالعه در سال 2013 از دانشگاه فدرال دا پارایبا نشان داد که 38 نفر مبتلا به فیبرومیالژیا در یک دوره 12 هفته ای بودند. شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند. گروه اول 25 میلی گرم آمی تریپتیلین مصرف کردند، گروه دوم چیزی مصرف نکردند و گروه سوم روزانه 100 میلی گرم جینسینگ کره ای دریافت کردند.اما هنوز مطالعات بیشتری برای تایید اثربخشی اثر جینسینگ در بهبود نیاز است.

فواید جینسینگ کره ای برای سنگ کیسه صفرا

مطالعه ای در بیمارستان ایلسان دانشگاه دونگوک در سال 2013 نشان داد که 28 فرد مبتلا به سنگ کیسه صفرا علاوه بر درمان به مدت 24 هفته جینسینگ مصرف کردند، اما در این مطالعه اثر خاصی از جینسنگ در این مورد مشاهده نشد که نیاز به مطالعات بیشتر در مورد آن دارد.

فواید جینسینگ کره ای برای بوی دهان

مصرف جینسینگ کره ای به کاهش بوی دهان در افراد مبتلا به زخم معده کمک می کند. ترکیبات گوگرد فرار تولید شده توسط هلیکوباکتر پیلوری باعث بوی بد دهان می شود و مطالعه ای در سال 2009 در دانشگاه جاچون نشان داد که مصرف مکمل جینسینگ قرمز کره ای به مدت 10 هفته پس از انجام روش معمول در درمان این باکتری ممکن است در درمان این باکتری موثر باشد.

فواید جینسینگ کره ای برای HIV

در یک مطالعه در سال 2017 از دانشگاه اولسان بر روی 252 فرد HIV مثبت، نشان داده شد که مصرف جینسنگ قرمز کره ای به وضوح با افزایش احتمال بقا در این افراد در مقایسه با دیگران مرتبط است. این کار با کند کردن روند کاهش تعداد سلول‌های T کمکی در سیستم ایمنی، که ویروس در بدن هدف قرار می‌دهد، انجام می‌شود.

فواید جینسینگ کره ای برای فشار خون

مطالعات متناقضی در مورد تأثیر جینسینگ در کاهش فشار وجود دارد، یک مطالعه نشان داد که مصرف جینسینگ کره ای به مدت 8 هفته ممکن است فشار خون را در افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند کاهش دهد، اما هنگام مصرف محصولات این گیاه، فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا تا حد کمی تحت تأثیر قرار نگرفت، در یک بررسی جامع و تجزیه و تحلیل آماری منتشر شده در مجله فشار خون انسانی در سال 2016، هر یک از آنها شامل چندین مطالعه بودند که هیچ تأثیری از این گیاه دارویی بر سطح فشار خون نداشتند. که ممکن است نیاز به مطالعات باکیفیت بیشتر را برای تأیید اثر جینسینگ و عصاره های آن ضروری کند.

فواید جینسینگ کره ای برای ناباروری

در یکی از مطالعات اولیه دانشگاه کیونگ که در سال 2004 منتشر شد و روی موش‌های نر انجام شد، مشخص شد که مصرف جینسینگ کره‌ای برای مدت 28 روز ممکن است بر حرکت و تشکیل اسپرم تأثیر بگذارد.

فواید جینسینگ کره ای برای افسردگی و اضطراب

برای نشان دادن تأثیر جینسینگ کره ای بر اضطراب، مطالعه ای در مجله تحقیقات جینسنگ در سال 2010 بر روی موش ها انجام شد که در آن 3 گرم اتانول به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن به مدت 28 روز به آنها داده شد. سپس 20 یا 60 میلی گرم گیاه جینسینگ کره ای یک بار در روز به مدت سه روز به آنها داده شد و در پایان مطالعه مشخص شد که این گیاه ممکن است به کاهش علائم اضطراب کمک کند.

فواید جینسینگ کره ای برای کم خونی

یک مطالعه مقدماتی منتشر شده توسط مجله چینی طب سنتی و غربی یکپارچه در سال 1992، که شامل افراد سالم علاوه بر 29 نفر مبتلا به کم خونی آپلاستیک بود، نشان داد که ساپونین های موجود در جینسینگ کره ای ممکن است در اثر تکثیر سلول های پیش ساز افزایش یابد. اینها سلولهایی هستند که توانایی تمایز به نوع خاصی از سلولهای طبیعی در بدن را دارند و از هر 29 فرد آلوده 14 نفر به این گیاه پاسخ دادند. سرعت تشکیل سلول بیش از 30٪ افزایش یافته است.

فواید جینسینگ کره ای برای هضم غذا

مصرف جینسینگ کره ای به رفع برخی از مشکلات گوارشی کمک می کند. طبق مطالعه‌ای که در سال 2010 در دانشگاه داروسازی گیفو روی موش‌های مبتلا به زخم انجام شد، دارویی حاوی جینسنگ قرمز کره‌ای به آنها داده شد و مشخص شد که این دارو ممکن است به حفظ سلامت معده کمک کند. این را می توان به اثر آن نسبت داد که به انبساط رگ های خونی در غشای معده و بهبود جریان خون در مخاط معده کمک می کند، البته لازم به ذکر است که وجود عوارض جانبی این دارو نیز مشاهده شده است.

فواید جینسینگ کره ای برای بی خوابی

مطالعه ای از دانشگاه کواندونگ که در سال 2013 منتشر شد و روی 15 مرد 15 تا 37 ساله انجام شد، 1500 میلی گرم عصاره جینسینگ قرمز سه بار در روز به مدت 7 روز داده شد و مشخص شد که کل ساعات بیداری کاهش یافته است. عصاره همچنین کیفیت خواب را بهبود بخشید که تأثیر مثبتی بر افراد مبتلا به اختلال خواب داشت.

اما از سوی دیگر مصرف مقادیر بالای جینسینگ کره ای توسط افراد بی خواب با احساس بی خوابی همراه است و به همین دلیل توصیه می شود مراقب مصرف آن توسط آنها باشید.

درجه ایمنی و اقدامات احتیاطی استفاده از جینسینگ

زنان باردار و شیرده: مصرف جینسینگ آمریکایی به طور بالقوه در دوران بارداری ناامن است. این به دلیل مواد شیمیایی موجود در آن است که با احتمال بروز نقایص مادرزادی مرتبط است و اطلاعات کافی در مورد ایمنی مصرف آن توسط زنان شیرده وجود ندارد ، بنابراین این دو گروه باید از خوردن این نوع خودداری کنند.

افرادی که می خواهند عمل جراحی انجام دهند: مصرف جینسینگ آمریکایی ممکن است بر سطح قند خون تأثیر بگذارد و این گیاه ممکن است در کنترل قند خون در حین و بعد از عمل اختلال ایجاد کند، بنابراین توصیه می شود حداقل دو هفته قبل از تاریخ جراحی برنامه ریزی شده مصرف جینسینگ را متوقف کنید.

افرادی که از بی خوابی رنج می برند: خوردن جینسینگ آمریکایی در مقادیر زیاد با مشکلاتی در توانایی خواب مرتبط است.

افراد مبتلا به شرایط حساس به هورمون: مانند؛ هورمون استروژن، از آنجایی که جینسینگ آمریکایی حاوی جین سنوزیدهایی است که ممکن است مانند استروژن تأثیر بگذارد، بنابراین به این دسته توصیه می شود از مصرف آن خودداری کنند، اما شایان ذکر است که برخی از انواع عصاره های این جینسینگ ممکن است فاقد جین سنوزید یا دارای غلظت کمی باشند. بنابراین استروژن را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

درجه ایمنی و اقدامات احتیاطی جینسینگ کره ای

زنان باردار و شیرده: به زنان باردار توصیه می شود از مصرف جینسینگ کره ای در این دوره خودداری کنند، زیرا ممکن است خطرناک باشد . یکی از نتایج اولیه نشان داد که ممکن است باعث نقص مادرزادی شود، همانطور که برای مادر شیرده به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد ایمنی مصرف آن توصیه می شود از مصرف آن خودداری کنند .

کودکان و نوزادان: از آنجایی که مصرف جینسینگ کره ای توسط این گروه به طور بالقوه ناامن است، ممکن است خطر مرگ ناشی از قرار گرفتن در معرض مسمومیت را افزایش دهد و بنابراین توصیه می شود آن را مصرف نکنید.

کسانی که اختلالات خونریزی دارند: جینسینگ کره ای ممکن است با لخته شدن خون تداخل داشته باشد، بنابراین توصیه می شود که توسط آنها مصرف نشود.

بیمارانی که تحت پیوند عضو قرار گرفته اند: توصیه می شود از مصرف جینسینگ کره ای توسط این بیماران خودداری شود. این به دلیل نقش جینسینگ کره ای در افزایش سطح فعالیت ایمنی است که باعث کاهش اثر داروهای مورد استفاده پس از این فرآیند برای کاهش خطر رد این اندام ها توسط بدن می شود.

افراد مبتلا به شرایط حساس به هورمون: به عنوان بیماران مبتلا به سرطان سینه، تخمدان، رحم و آندومتریوز، جینسینگ کره ای ممکن است استروژن را تحت تأثیر قرار دهد که ممکن است وضعیت افراد مبتلا به این بیماری ها را بدتر کند، بنابراین توصیه می شود آن را مصرف نکنید.

سوالات متداول در مورد جینسینگ

فواید جینسینگ برای افزایش وزن چیست؟

هیچ مدرک علمی در مورد اینکه آیا قرص های جینسینگ برای افزایش وزن مفید هستند یا خیر وجود ندارد.

فواید جینسینگ برای لاغری چیست؟

گیاه جینسینگ حاوی ماده ای به نام ساپونین است. یک مطالعه قدیمی که در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی منتشر شد نشان داد که به کاهش وزن کمک می کند.

فواید جینسینگ برای مو چیست؟

گیاه جینسینگ از زمان های قدیم برای مراقبت از مو استفاده می شده است، زیرا به احیای پوست سر کمک می کند و به موها درخشندگی و درخشندگی می بخشد.علاوه بر این، استفاده از جینسینگ به رفع مشکلات شوره سر در موها کمک می کند.

روش استفاده از گیاه جینسینگ چیست؟

روش های استفاده از گیاه جینسینگ با توجه به نوع فواید مورد نظر متفاوت است، اگر می خواهید فواید آن را برای پوست به دست آورید ، مصرف کننده باید از آن به صورت موضعی یا روغن خود استفاده کند، در حالی که برخی ممکن است ترجیح دهند از دستور العمل های دیگری از جینسینگ تا استفاده کنند. مزایای دیگر را بدست آورید

 

همچنین بخوانید :

خواص سبزی جعفری چیست ؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا