تغذیهسلامتی

با فواید و مضرات غذاهای تند آشنا شوید

آسیب به دستگاه گوارش: مصرف فلفل تند به مقدار زیاد ممکن است در کوتاه مدت علائم شدیدی ایجاد کند. به این دلیل که حاوی کپسایسین است. مصرف فلفل تند آسیبی به دیواره روده وارد نمی کند.

ظهور برخی از عوارض جانبی: 

دل درد.

اسهال ؛

استفراغ؛

ایجاد مشکلات برای کسانی که از مشکلات گوارشی رنج می برند: توجه به این نکته ضروری است که غذاهای تند باعث ایجاد زخم معده نمی شوند. اما می توانند عوارض جانبی دیگری ایجاد کنند. به خصوص برای کسانی که از سندرم روده تحریک پذیر، بیماری التهابی روده یا سوء هاضمه رنج می برند و بنابراین این افراد باید مصرف فلفل تند و سایر غذاهای تند را کاهش دهند.

غذاهای تند

در اینجا لازم به ذکر است که غذاهای تند بین افراد تأثیر متفاوتی دارد، برخی گرمای آن را تحمل می کنند، در حالی که برخی دیگر روده حساس تری دارند و خوردن آن ممکن است منجر به اسهال شود. این به این دلیل است که کپسایسین گیرنده هایی را در بدن تحریک می کند که سیگنال ها را به مغز می فرستند، بنابراین مغز سعی می کند این سیگنال ها را تفسیر کند و شروع به ترشح یک مسدود کننده درد به نام اندورفین می کند و به دلیل تحریک روده کوچک توسط کپسایسین، ممکن است به سرعت گسترش یابد تا زمانی که به روده بزرگ برسد، و این گیرنده ها به گونه ای فعال می شوند که به عنوان دفاعی، از جذب آب توسط روده بزرگ جلوگیری می کند و این ممکن است منجر به اسهال شود.

در صورت اسهال در نتیجه خوردن غذاهای تند؛ پرهیز از مصرف غذاهای تند برای چند روز ضروری است. 

برای تسکین روده، بدن را هیدراته نگه دارید، اما از نوشیدنی های کافئین دار که باعث تشدید اسهال می شود، خودداری کنید.

یک مطالعه منتشر شده در Nutrients در سال 2019 نشان می دهد، مصرف مقادیر زیاد فلفل تند به طور قابل توجهی با زوال شناختی در بزرگسالان مرتبط بود.

و بر این اساس؛ این باور وجود دارد که فلفل تند ممکن است با افزایش خطر زوال عقل مرتبط باشد. این سندرمی است که در آن حافظه ، تفکر و رفتار، علاوه بر کاهش توانایی انجام فعالیت‌های روزانه، بدتر می‌شود و اگرچه زوال عقل اغلب افراد مسن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما بخشی طبیعی از پیری نیست.

از سوی دیگر، مصرف مقادیر متوسط ​​غذاهای تند ممکن است برای کسانی که از بیماری های روانی رنج می برند مفید باشد. مانند آلزایمر.

سوالات متداول در مورد مضرات غذاهای تند

آیا غذاهای تند باعث زخم معده می شود؟

اعتقاد بر این بود که خوردن غذاهای حاوی ادویه زیاد ممکن است باعث زخم معده شود، اما اشاره شده است که کپسایسین علاوه بر نقش آن در تسکین درد در کاهش خطر ابتلا به زخم نیز نقش دارد.

مطالعه ای که در سال 2007 در مجله Critical Reviews in Food Science and Nutrition منتشر شد، نشان داد که کپسایسین موجود در فلفل تند، معده را برای ترشح اسید تحریک نمی کند، بلکه برعکس، به کاهش ترشح آن کمک می کند و همچنین باعث تحریک ترشح می شود. مواد مخاطی و قلیایی علاوه بر تحریک جریان خون مخاطی که در کاهش خطر زخم و تسریع در بهبود آن نقش دارد، شایان ذکر است که نقش کپسایسین به دلیل نقش آن در تحریک سلول های عصبی معده است. ارسال سیگنال به آنها برای فعال کردن ترشح عواملی که به کاهش قرار گرفتن در معرض زخم کمک می کند.

مطالعه دیگری که در سال 2020 منتشر شد نشان داد که کپسایسین موجود در فلفل تند دارای اثر ضد درد است که حتی پس از پایان اثر فلفل تند بر طعم در بزرگسالان باقی می ماند و یک رژیم غذایی گرم طولانی مدت ممکن است آستانه درد را کاهش دهد.

آیا غذاهای تند باعث هموروئید می شود؟

در بین برخی افراد رایج است که غذاهای تند باعث بواسیر می شوند، اما این درست نیست، غذاهای تند باعث ایجاد بواسیر نمی شوند. با این حال، ممکن است باعث تحریک در شقاق مقعدی شود، مطالعه ای که در سال 2006 در مجله بیماری های کولون و رکتوم منتشر شد، نشان داد که هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد خوردن وعده های غذایی حاوی فلفل قرمز تند باعث تشدید علائم هموروئید می شود.

اما از طرف دیگر؛ برخی ممکن است پس از خوردن غذای تند احساس درد کنند، که برخی ممکن است فکر کنند به دلیل هموروئید است، اما در واقع به این دلیل است که از شقاق مقعدی رنج می برند. آنها شقاق های کوچکی در ناحیه مقعد هستند و بسیار دردناک هستند. 

مطالعه ای که در سال 2008 در مجله Arquivos de Gastroenterologia منتشر شد نشان داد که مصرف فلفل تند ممکن است علائم شقاق مقعدی حاد را در بیماران تشدید کند.

آیا ارتباطی بین خوردن غذاهای تند و سرطان وجود دارد؟

لازم به ذکر است که مطالعات انجام شده در مورد ارتباط فلفل تند و سرطان بسیار متفاوت بوده و نتایج آنها متناقض بوده و بر روی انسان انجام نشده است و بنابراین نتایج این مطالعات نامشخص است. برای آگاهی از تأثیر آن نیاز به انجام مطالعات بیشتر است.

برخی از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که کپسایسین ممکن است در کاهش رشد سلول های سرطانی نقش داشته باشد، از جمله مطالعه حیوانی که در مجله تحقیقات سرطان در سال 2006 منتشر شد، که طی آن اشاره شد که خوردن فلفل تند ممکن است کمک به مهار رشد سلول ها سرطان پروستات کمک کند.

فواید غذاهای تند :

کمک به کاهش میزان مرگ و میر: مصرف غذاهای تند یک بار در روز به مدت یک هفته به کاهش 14 درصدی میزان مرگ و میر کمک می کند.

کمک به کاهش تشکیل سلول های سرطانی: همانطور که قبلا ذکر شد. کپسایسین – ماده فعال فلفل تند – به مهار سلول های سرطانی در بدن کمک می کند. یک مطالعه در سال 2006 که در مجله Cancer Research منتشر شد نشان داد که کپسایسین در کنترل سرطان پروستات نقش دارد.

کاهش علائم آلزایمر: یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی چینی در سال 2021 نشان داد که مصرف غذاهای تند به طور قابل توجهی با سطوح بالاتر شناختی ، توانایی اصلاح حالات شناختی و مغز مرتبط با بیماری آلزایمر و کاهش نشانگرهای زیستی آلزایمر مرتبط است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا