تغذیهسلامتی

آیا شکلات برای قلب مفید است؟

خوردن شکلات در مقادیر متوسط، به ویژه شکلات تلخ، می تواند برای سلامت قلب مفید باشد، زیرا حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به سلول های بدن کمک کند تا با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مبارزه کنند. شکلات حاوی فلاونوئیدها هستند که از مهم ترین انواع آنتی اکسیدان ها هستند که دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی هستند.

شایان ذکر است که شکلات حاوی مقداری چربی اشباع شده نیز می باشد که می تواند بر سطح چربی خون تاثیر منفی بگذارد و تاثیر مثبت فلاونول های موجود در شکلات می تواند از خطرات آن بیشتر باشد، زیرا انتخاب شکلات تلخ و خوردن آن در مقادیر کم می تواند کمک زیادی به تامین آن کند. فواید سلامتی شکلات تلخ می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای قلب و سبک زندگی باشد که شامل خوردن غذاهای سالم، ورزش منظم، خواب کافی، کاهش سطح استرس و حفظ وزن سالم است.

بررسی فواید شکلات برای قلب:

یک بررسی سیستماتیک منتشر شده در مجله پزشکی بریتانیا در سال 2011 نشان داد که مطالعات فعلی به طور کلی موافق هستند که ممکن است ارتباطی بین مصرف شکلات و کاهش خطر اختلالات قلبی عروقی و متابولیک وجود داشته باشد. شکلات ممکن است با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط باشد.

یک متاآنالیز که در سال 2017 در Nutrients منتشر شد، نشان داد که بین خوردن شکلات و کاهش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب ، بیماری قلبی عروقی و همچنین کاهش خطر سکته مغزی و دیابت، ارتباط وجود دارد. خوردن شکلات در حد اعتدال، یعنی حداقل 6 وعده در هفته، برای دریافت این مزیت خوب است.

مطالعه ای که در سال 2004 در مجله زیست شناسی و پزشکی رادیکال های آزاد منتشر شد نشان داد که شکلات تلخ منبع غنی کاکائو است که حاوی پلی فنول است که می تواند به افزایش سطح کلسترول خوب (HDL) در خون و همچنین اسیدهای چرب کمک کند. در شکلات می تواند به اصلاح ترکیب اسیدهای چرب کلسترول LDL کمک کند و آن را در برابر آسیب اکسیداتیو مقاوم تر کند.

مطالعه ای که در سال 2007 منتشر شد، بر روی نمونه نسبتاً کوچکی از افراد سالم با فشار خون بالا انجام شد و نشان داد که افزودن مقادیر کمی شکلات تلخ غنی از پلی فنل ها به رژیم غذایی روزانه به کاهش موثر فشار خون کمک می کند.

شایان ذکر است که فلاوانول‌های موجود در شکلات تلخ می‌توانند اندوتلیوم رگ‌ها را برای تولید اکسید نیتریک تحریک کنند که یکی از وظایف آن ارسال سیگنال‌هایی به شریان‌ها برای استراحت است که مقاومت ناشی از جریان خون را کاهش می‌دهد و در نتیجه فشار خون را کاهش می‌دهد. توجه به لزوم اعتدال در مقادیر مصرفی و انتخاب شکلات تلخ ضروری است.

چه نوع شکلاتی برای قلب مفید است؟

درجه شکلات بر اساس درصد مواد جامد کاکائو مخلوط شده با کره کاکائو و شکر تعیین می شود. شکلات سه نوع است: شکلات شیری حاوی 10 درصد کاکائو، شکلات تلخ که حداقل 35 درصد کاکائو دارد و شکلات سفید. که حاوی مواد جامد کاکائو نیست، بلکه فقط حاوی کره کاکائو، شکر و سایر مواد است.

همانطور که قبلا ذکر شد، شکلات تلخ حاوی درصد بالایی از فلاونوئیدها است، به ویژه زیرشاخه ای به نام فلاوانول، که با خطر کمتر بیماری قلبی، مقاومت به انسولین و فشار خون بالا در بزرگسالان مرتبط است. شکلات تلخ می‌تواند حاوی چربی و قند کمتری نسبت به انواع دیگر باشد، اما مهم است که برچسب تغذیه را بررسی کنید و انواعی را انتخاب کنید که قند و چربی پایینی دارند.

چه مقدار شکلات می توان خورد؟

خوردن شکلات به مقدار متوسط ​​مجاز است مانند خوردن 28 گرم از آن چند بار در هفته و همچنین خوردن سایر غذاهای غنی از فلاونوئیدها مانند: سیب ، چای، پیاز و زغال اخته توصیه می شود. لازم به ذکر است که شکلات به طور کلی سرشار از قند و چربی های اشباع شده است، بنابراین منبعی غنی از انرژی و کالری است و مصرف بیش از حد آنها می تواند منجر به افزایش وزن شود که یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا