تغذیهسلامتی

آیا دارچین برای پوست مفید است ؟

در چندین مطالعه مشاهده شده است که دارچین در حفظ سلامت پوست نقش دارد. در اینجا برخی از مطالعات در مورد مزایای آن وجود دارد:

یک مطالعه آزمایشگاهی منتشر شده در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی در سال 2012 نشان داد که عصاره دارچین سنتز کلاژن را در پوست تسهیل می کند ، اما این نتایج در انسان تایید نشده است، شایان ذکر است که کلاژن فراوان ترین جزء در پوست است. بافت خارج از سلول که در آن کلاژن پروتئین مهمی است، ساختار و عملکردهای متعدد خود را حفظ می کند و باید توجه داشت که بافت خارج سلولی آب را حفظ می کند، از استحکام پوست حمایت می کند و صافی آن را حفظ می کند.

دارچین

یک مطالعه آزمایشگاهی در سال 2013 منتشر شد و روغن دارچین را با چندین روغن دیگر مقایسه کرد، نشان داد که روغن دارچین ممکن است در کاهش آکنه مفید باشد. شایان ذکر است که روغن دارچین در مقایسه با بقیه روغن ها بهترین بود و دارچین می تواند به کاهش جوش ها کمک کند. برخی از تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که عصاره دارچین می تواند اثر باکتری های ایجاد کننده جوش را کاهش دهد ، اما این نتایج در انسان تایید نشده است و هنوز مطالعات بیشتری برای تایید آنها مورد نیاز است .اما به طور کلی؛ می توان گفت دارچین دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است که به رفع جوش ها کمک می کند.

هشدار: در اینجا باید توجه داشت که ممکن است استفاده از دارچین یا روغن آن به طور مستقیم روی پوست بی خطر باشد. از آنجایی که با استفاده از دارچین ممکن است باعث قرمزی، خارش و برخی دچار سوختگی در پوست شده باشند، پس بهتر است دارچین را مستقیماً روی پوست قرار ندهید و با خوردن آن می توان از خواص مفید آن بهره مند شد.

فواید کلی دارچین

دارچین حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است. مانند: پلی فنول ها که ترکیباتی هستند که به کاهش آسیب اکسیداتیو ناشی از مواد مضر به نام رادیکال های آزاد کمک می کنند . مانند: کلسیم ، منیزیم، آهن، فسفر و پتاسیم علاوه بر ویتامین A و مقادیر کمی ویتامین B و ویتامین K.

مقدار دارچین قابل مصرف

مقدار دارچین که می توان مصرف کرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله: سن فرد، وضعیت سلامتی و عوامل دیگر و تا به امروز شواهد علمی کافی برای تعیین مقادیر مناسب پوست دارچین وجود ندارد و شایان ذکر است که لزوماً نباید محصولات طبیعی همیشه ایمن باشند. تعیین دوز آنها ممکن است مهم باشد، بنابراین برچسب های پیوست شده باید روی محصولات خوانده شود و قبل از استفاده با داروساز، متخصص پزشکی یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

عوارض جانبی دارچین

همانطور که قبلا ذکر کردیم؛ قرار دادن مستقیم دارچین یا روغن آن روی پوست ممکن است بی خطر باشد، زیرا ممکن است باعث بروز برخی از عوارض جانبی مانند سوزش در پوست و غیره شود.

با این حال، باید توجه داشت که مصرف دارچین به مقدار بسیار زیاد به صورت خوراکی به طور بالقوه ناایمن است و باید توجه داشت که اجتناب از خوردن دارچین به مقدار زیاد در دوران بارداری یا شیردهی ضروری است.

موارد منع مصرف دارچین:

اطلاعاتی در مورد مضرات استفاده از دارچین برای پوست در دسترس نیست، اما به طور کلی موارد زیر در مصرف دارچین باید با احتیاط استفاده شود:

بیماران مبتلا به دیابت: خوردن پوست درخت دارچین ممکن است باعث کاهش سطح قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم شود ، بنابراین باید به شاخص های قند خون پایین توجه کرد و در صورت استفاده از پوست درخت دارچین، سطح قند خون را با احتیاط رعایت کرد.

کسانی که جراحی انجام می دهند: دارچین ممکن است بر سطح قند خون تأثیر بگذارد، که ممکن است کنترل سطوح آن را در حین و بعد از جراحی دشوارتر کند، بنابراین باید حداقل دو هفته قبل از عمل برنامه ریزی شده، مصرف دارچین را متوقف کنید.

کسانی که از فشار خون پایین رنج می برند: دارچین سیلان می تواند فشار خون را کاهش دهد که ممکن است باعث افت شدید آن در بیماران مبتلا به فشار خون پایین شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا